Nová verzia konzoly Nintendo Switch má vyjsť ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo Switch
Zdroj: nintendo.com

Informácie o tom, že Nintendo chystá novú, vylepšenú verziu svojej populárnej konzoly Nintendo Switch sú s nami už nejaký ten čas. Zatiaľ nebolo nič potvrdené, no posledné správy z dôveryhodných zdrojov hovoria o vydaní novej verzie Switchu ešte tento rok. Naposledy o tom informoval zahraničný portál Bloomberg a to ešte pred rokom. Dnes priniesol ďalšie, aktuálnejšie informácie.

Pôvodné správy neponúkali veľa detailov. Hovorilo sa iba o tom, že Switch dostane vylepšenú verziu. Teraz však už vieme, ako konkrétne by mala byť vylepšená. Okrem toho, že by mala ponúknuť vyšší výkon a svižnejší chod, bude disponovať aj novým OLED displejom od spoločnosti Samsung. Jeho veľkosť by mala byť 7 palcov (súčasný model Switch má 6.2 palcov, respektíve 5.5 palcov v prípade verzie Lite). Rozlíšenie bude v 720p, ale iba na konzole.

Ak si ju rozhodnete pripojiť k televízii, konzola by mala preniesť všetko v rozlíšení 4K bez problémov. To bude zásadný rozdiel ak sa rozhodnete prejsť z handheld módu na TV mód. Správa magazínu Bloomberg hovorí, že displeje sa začnú vyrábať v júni a k výrobcovi konzoly by sa mali dostaviť počas júla. Celá výroba tak začne v lete a nové Nintendo Switch by malo na pulty predajni prísť v to najlepšie možné obdobie – pred Vianocami.

O ďalších informáciách vás budeme informovať na našej stránke. Zatiaľ si môžete prečítať súhrn nedávnej prezentácie Nintendo Direct v prípade, že vám ušla.