Nová FIFA 22 sa predstavuje prvým gameplay trailerom

Odoberaj novinky cez  Google News
Gameplay trailer na FIFA 22
Zdroj: EA Sports

Štúdio EA Sports sa pochválilo prvým gameplay trailerom na novinku FIFA 22. Aj keď, samozrejme, neukazuje do hĺbky všetko, čo by hráči chceli vedieť a ide v podstate skôr o marketingový trailer, dozvedeli sme sa aspoň niekoľko základných vecí. Napríklad aj to, ako bude hra vyzerať na konzolách súčasnej generácie – PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Hlavným bodom, na ktorý sa sústredí aj EA Sports a bol by rád, ak by sme si ho zapamätali aj my, je technológia HyperMotion. Tá kombinuje reálne pohyby hráčov, ktoré štúdio zachytilo pomocou špeciálnej technológie a strojové učenie (takzvaný machine learning). Kombináciou týchto dvoch technológií do jednej majú vzniknúť ešte lepšie, plynulejšie a reálnejšie pohyby hráčov na ihrisku, ale aj mimo neho. V hre sa nachádza vyše 4 000 nových animácií.

Bohužiaľ, PC hráči budú o túto technológiu ukrátení. Aspoň tak to momentálne vyzerá, keďže je dostupná iba pre platformy Google Stadia a konzoly súčasnej generácie. Medzi ďalšie novinky patrí detailnejšia analýza zápasu, v ktorej si hráči budú môcť prehľadnejšie a lepšie spracované štatistiky. Napríklad aj výkon jednotlivých hráčov, čo vám pomôže zachovať sa v ďalších zápasoch inak, prípadne zamerať sa na tréning. Viac gameplay záberov z FIFA 22 uvidíme snáď už čoskoro.

Hra FIFA 22 má plánovaný dátum vydania na 1. októbra tohto roku. Vyjde na platformách Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC a Google Stadia.