Nová bezdrôtová klávesnica Logitech MX Keys Mini

Odoberaj novinky cez  Google News
Logitech MX Keys Mini
Zdroj: logitech.com

Logitech predstavil nové bezdrôtové klávesnice MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac. Ich minimalistická konštrukcia skrýva mnoho vylepšení a sú určené predovšetkým pre tvorcov obsahu. MX Keys Mini ponúka to najlepšie z dobre známych, štandardne veľkých klávesníc MX Keys v minimalistickom bezdrôtovom prevedení. Môžete ich používať v ľubovoľnom prostredí – na veľkom dizajnérskom stole v štúdiu, aj v domácom pracovnom kútiku. Na klávesnici MX Keys Mini, ktorá bola vytvorená s ohľadom na efektivitu, stabilitu a presnosť, budete písať s istotou, pohodlne a štýlovo. Budete sa môcť plne sústrediť na prácu a využívať na maximum svoj tvorivý potenciál.

“Nová menšia verzia je výsledkom podnetov a požiadaviek od tvorivej komunity na úpravu našej obľúbenej klávesnice MX Keys. Klávesnica MX Keys Mini vám umožní získať späť kontrolu nad vašim pracovným priestorom, poskytne vám viac miesta pre vaše nápady a zároveň vám zaistí dlhodobú produktivitu a pohodlie.“

Tolya Polyanker, manažér radu MX Master pre kreativitu a produktivitu v spoločnosti Logitech

Bezdrôtová klávesnica Logitech MX Keys Mini je vybavená technológiou Perfect Stroke

Perfect Stroje je najlepšia nemechanická technológia kláves spoločnosti Logitech. Minimalistický tvar umožňuje písať s vyrovnanými ramenami a umiestniť myš bližšie ku klávesnici, aby ste nemuseli toľko naťahovať ruku. Výsledkom je lepšie držanie tela a ergonómia pri práci. Vďaka eliminácii nadbytočných a prekážajúcich kláves sú všetky potrebné klávesy čo najbližšie na dosah prstov. Vylepšená stabilita kláves znižuje hlučnosť a zároveň optimalizuje odozvu pri písaní. Sférická priehlbina na hlavných klávesách a hmatové výstupky pre polohovanie ruky uľahčujú orientáciu prstov a prispievajú k plynulejšiemu písaniu. S použitím programu Logitech Options sú u MX Keys Mini k dispozícii tri nové funkcie pre uľahčenie práce – klávesa na diktovanie (funkcia systémov Windows a MacOS, dostupná vo vybraných krajinách), klávesa na stlmenie / odpojenie mikrofónu a klávesa pre emoji.

Bezdrôtová klávesnica Logitech MX Keys Mini sa rýchlo dobíja cez USB-C port, ľahko sa pripája až k trom bezdrôtovým zariadeniam s technológiou Bluetooth Low Energy a je kompatibilná s platformami Windows, Chrome, Linux a Android, MacOS, iOS, iPadOS, Bluetooth a USB adaptérom Logi Bolt. Klávesnica MX Keys Mini pre Mac je optimalizovaná pre MacOS, iOS a iPadOS.

MX Keys Mini dokáže zaujať každého aj vďaka trom farebným verziám – ružovej, svetlo sivej a grafitovej. Výborným doplnkom sú myši radu Master – získate tak ideálnu kombináciu MX produktov a môžete tvoriť ako nikdy predtým.

Logitech navrhuje svoje produkty tak, aby sa nielen dobre používali, ale mali aj minimálny negatívny dopad na životné prostredie

Udržateľný dizajn zohľadňuje environmentálne a sociálne aspekty od okamihu získania surovín až po ukončenie životnosti, a preto je časť plastových dielov klávesníc MX Keys Mini vyrobená z recyklovaného plastu (PCR) – 30% u grafitovej a 12% u svetlo sivej a ružovej verzie. Program využívania PCR spoločnosti Logitech je súčasťou jej záväzku navrhovať produkty s ohľadom na udržateľnosť a prichádzať s inováciami, ktoré predĺžia využiteľnosť materiálov a pomôžu tak znížiť vplyv našej výroby na emisie uhlíka. Do konca roku 2021 bude polovina terajšieho sortimentu pracovných myší a klávesníc Logitech obsahovať časti PCR a novo uvádzané produkty budú využívať PCR kdekoľvek to bude možné. Spoločnosť Logitech podporuje tiež zodpovedné hospodárenie so svetovými lesmi. Papierové obaly MX Keys Mini preto pochádzajú z lesov s certifikáciou FSC(R).

Cena a dostupnosť

Klávesnice Logitech MX Keys Mini a MX Keys Mini pre Mac budú k dispozícii na Slovensku a v Českej republike od 8. októbra. Odporúčaná maloobchodná cena klávesníc MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac je 119€. Klávesnice MX Keys Mini for Business budú na kľúčových trhoch k dispozícii koncom októbra. Pre získanie ďalších informácií o klávesniciach MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac navštívte stránku spoločnosti logitech.