Na herný trh prichádza nová konzola Nintendo Switch OLED

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo Switch OLED
Zdroj: Nintendo

Na E3 spoločnosť o príchode novej konzoly Nintendo Switch OLED nič neprezradila. Zdalo sa, že si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Dnes už však vieme dátum jej vydania a viac o jej nových vlastnostiach.

Budeme ju poznať ako Ninento Switch Pro alebo Nintendo Switch OLED Model. Názov naznačuje, že jej súčasťou je OLED obrazovka, na ktorej si spoločnosť zakladá. Rozmer uhlopriečky je 7 palcov (17,78 cm), no zdá sa, že nebude v 4K rozlíšení. Jej súčasťou bude široký, nastaviteľný stojan a nový dok, ktorý bude podporovať pripojenie káblovej siete LAN.

Ponúkne dovedna až tri rôzne režimy: televízny, tabletop a handehld. Ako už názvy napovedajú, každý bude slúžiť na niečo iné, no v každom by sa vám malo pohodlne hrať. Televízny mód umožní streamovanie obrazu na televízor. Tabletop zas umožní bezproblémové hranie multiplayeru, kedže umožní položiť konzolu na stôl. Handheld mód je skvelý napríklad na cesty.

Ďalším pozitívom pre fanúšikov tejto konzoly je kompatibilita s bežným Nintendo Switch. Vnútorné úložisko bude mať 64 GB a budúci majitelia sa môžu taktiež tešiť na oveľa lepší zvuk, na aký boli doposiaľ zvyknutí.

O ďalších funkciách Nintendo Switch Prosa môžete presvedčiť z priloženého traileru:

S príchodom oznámenia o novej konzole sa vyvrátili niektoré klebety. Nintendo nevyradí svoju originálnu konzolu Nintendo Switch z prevádzky. OLED Model má len rozšíriť sériu tejto značky.

Na trh príde už 8. októbra tohto roku a zakúpiť si ju môžete za 349,99 dolárov. Predpredaj ešte stále nespustili.