Nintendo Switch je najpredávanejšou konzolou v Japonsku

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo Switch ilustračná foto
Zdroj: notebookcheck.net

Nintendo Switch je naďalej horúcim tovarom. Samozrejme obrazne povedané. Aj takmer 4 roky po uvedení na trh to platí najmä v japonsku. Vyzerá to tak, že konzola predstavovala 87% všetkých konzol predaných v krajine v priebehu roka 2020, a to aj po zavedení dvoch novších systémov na konci roka.

Podľa Famitsu a zdieľania prostredníctvom Gamesindustry.biz, sa v Japonsku počas roka predalo okolo 6,85 milióna konzol. Toto číslo v sebe zahrňuje predaj všetkých konzol dohromady. Z toho 5,9 milióna tvorilo Nintendo Switch, alebo Switch Lite. Takých PS4 a PS5 sa dohromady predalo iba 798 000 kusov. Zvyšok voľného priestoru tvoria ostatné konzoly.

Celkovo Nintendo Switch predalo viac ako 68 miliónov systémov po celom svete. V roku 2021 by malo predbehnúť Nintendo 3DS. Čo sa týka predaja softvéru 3DSko už zatienilo, pretože sa stalo mimoriadne populárnou platformou pre nezávislých a indie vývojárov.

Predchodca Switchu, Wii U, zvládol za svoju životnosť predať iba 13,5 milióna kusov. Zatiaľ čo Wii je naďalej najpredávanejšou domácou konzolou Nintenda, s viac ako 100 miliónmi predaných kusov. Informácie priniesol portál GameSpot.

V zákulisí sa hovorí, že ešte v tomto roku budeme počuť o akejsi pro verzii Switchu. Podľa Datamainer, by konzola mala obsahovať OLED obrazovku a podporu pre výstup v 4K rozlíšení, ak bude konzola dockovaná. Tieto informácie však zatiaľ Nintendo nepotvrdilo.