Nintendo plánuje postaviť svoje vlastné múzeum

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo otvorí vlastné múzeum
Zdroj: nintendolife.com

Japonská spoločnosť oznámila plány, ktoré zahrňujú aj to, že chce postaviť múzeum Nintendo Gallery v Japonsku. To má byť zamerané na predstavenie filozofie a dizajnu spoločnosti širokej verejnosti. Podľa ikonického japonského vývojára je plánovaná galéria „spôsobom zdieľania histórie a filozofie vývoja produktov spoločnosti Nintendo“ s kýmkoľvek, kto sa chce učiť. Slávnostné otvorenie sa má konať niekedy v marci 2024. Informácie priniesol portál VG247.

Prezident Shuntaro Furukawa oznámil tieto plány v japonskej tlačovej správe zverejnenej na webe Nintenda. Múzeum bude postavené v Nintendo Uji Ogura v oblasti Uji-city v Kjóte. Po dokončení v ňom budú umiestnené historické výrobky súvisiace so spoločnosťou. Expozície, zážitky a ďalšie. Okrem toho budete môcť vidieť v múzeu galérie Nintenda.

Nintendo Uji Ogura je jedným z najstarších miest v súčasnom rozsiahlom portfóliu nehnuteľností spoločnosti Nintendo. Bol postavený v roku 1969 ako výrobný závod pre obchod s hracími kartami a kartami hanafuda (s čím spoločnosť pred obchodom s videohrami obchodovala).

„Diskutujeme o možnosti vybudovania galérie ako spôsobu zdieľania histórie a filozofie vývoja produktov spoločnosti Nintendo s verejnosťou,“ uvádza sa v správe. „Za týmto účelom bude závod Nintendo Uji Ogura zrekonštruovaný tak, aby vyhovoval galérii. K rozhodnutiu došlo po zvážení plánu mesta Uji na re-vývoj blízkej oblasti Ogura Station.“

Nintendo Galéria je iba pracovný názov a v priebehu vývoja sa môže zmeniť. Galéria je len jedným z mála nových podnikov, s ktorými Nintendo experimentuje. Pokiaľ ide o atrakcie v skutočnom svete, tých zas tak veľa nie je. Ak to bude niečo ako Super Nintendo World v Universal Studios Japan, môže to byť obrovský hit.