Nintendo Direct predstavilo viaceré novinky

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo Direct 2021
Zdroj: nintendo.com, spawn.sk (úprava)

Dnes presne o polnoci si japonská spoločnosť pre svojich fanúšikov pripravilo približne 40 minútovú prezentáciu. Aké novinky prinieslo Nintendo Direct?

Hneď na úvod stojí za zmienku, že prezentácia bola prekvapivo obsiahla. Priniesla hneď niekoľko väčších oznámení. Okrem oprášení pôvodných Knights of the Old Republic nezabudli kompetentní ani na také hry ako Bayonetta 3 či Splatoon 3. Poďme však po poriadku.

Na prenosnej obrazovke zariadenia Nintendo Switch budeme môcť vstúpiť do sveta Star Wars. Stane sa tak 11. novembra tohto roka. Už 18 rokov staré RPG od štúdia BioWare sa po postupnom navštívení pôvodného Xboxu, PC, či dokonca Androidu a iOS, objaví aj v plnohodnotnom remake-u aj na Switchi. Akčnejší „kolegovia“ – Star Wars Jedi Knight 1 a 2 zameria na platformu 16. novembra.

Po štvorročnom čakaní na novú ukážku sa dočkali aj hráči, či fanúšikovia štúdia PlatinumGames. Áno, na obraz sa dostala Bayonetta 3. Switch Exkluzivita od Hideki Kamiji potvrdila počas prezentácie dátum vydania v roku 2022. Rovnako sme sa dozvedeli, že na pozíciu kreatívneho riaditeľa bol obsadený Jusuke Mijato. Ten kedysi dizajnoval hry ako The Wonderful 101 či Astral Chain.

Začiatkom roka 2022 má naplánované vydanie aj ďalšia exkluzivita – Splatoon 3. Tretia porcia farebného šialenstva od vývojárov z Nintenda ponúkla, po svojom februárovom predstavení, krátku ochutnávku singleplayer kampane a dlhší pohľad na vracajúce sa 4v4 súboje v rámci kompetetívneho multiplayeru.

Na záver len dodáme, že všetky novinky, ktoré priniesla prezentácia Nintendo Direct, si môžete pozrieť na tomto odkaze.