Séria akčných hier od Nintendo sa rozrastie o Metroid Dread

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Hra Metroid Dread na Nintendo
Zdroj: Nintendo

Počas prezentácie E3 oznámilo Nintendo Direct novú časť zo série Metroid. Unikať pred nebezpečenstvom budete v akčnej 2D hre Metroid Dread.

Aj keď je vo forme 2D, je obohatená o 3D grafiku. To do tejto adventúry prináša nádych novosti. Ukážka vyzerá naozaj pútavo. Zdá sa, že v hre zažijeme adrenalín. Je plná sci-fi prvkov, biologických a robotických hrozieb. Tie tvoria prekážky na vašej ceste nájsť Samusa.

Hra bola vo vývoji už pred tým, no vydania sa nedočkala. Šuškalo sa o nej už v roku 2007, no nakoniec k ničomu nedošlo. Hovorí sa, že Metroid Dread nie je tým istým projektom, ale v mnohých veciach je s nevydanou časťou prepojený.

Poslednou hrou zo série Metroid bol Metroid: Samus Returns. Vyšiel v roku 2017 na konzolu Nintendo 3DS, no v skutočnosti to bol remake Metroidu 2. Už v tom čase sa potvrdilo, že táto hra nie je Metroid Dread. Toto tvrdenie vtedy nechalo otvorené dvere na ďalšie špekulácie.

Na Nintende si ju zahráte už čoskoro. Vydanie sa odhaduje na október tohto roku. Všetky prezentácie z konferencie E3 2021 nájdete pekne zhrnuté v našich článkoch, na ktoré sa dostanete cez odkazy nižšie.