Nintendo Direct E3 2021 – súhrn prezentácie

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Nintendo Direct
Zdroj: Nintendo, spawn.sk

V utorok bola v rámci E3 2021 naplánovaná prezentácia Nintendo Direct, z ktorej vám prinášame tento súhrn.

The Legend of Zelda: Breath of The Wild 2

Podľa očakávania došlo na upútavku k pokračovaniu titulu z roku 2017. Počas prezentácie Nintendo ukázalo variabilitu prostredí, prelety malebnou krajinou i prestrihy zo súbojov. Prím však hrala krajina samotná, jej rozpad a zámok nachádzajúci sa v oblakoch. Aj tam sa hráči pozrú. Tento rok to však nebude. Titul je naplánovaný na 2022.

Novinky o sérii samotnej

Počas prezentácie sa nehovorilo len o The Legend of Zelda: Breath of The Wild 2, ale producent Ejdži Aonuma hovoril taktiež o Hyrule Warriors, remastrovanej verzii Skyward Sword či ukázal aj štylizovaný Game & Watch. Rovnako ako tomu bolo v prípade Mária a jeho uplynulého výročia.

V prípade Hyrule Warriors sa môžu hráči tešiť na expansion pass, ktorý dorazí už 18. júna. Stáť bude cca 20 €. Druhá vlna obsahu sa chystá na november. Priniesť má nové hrateľné postavy, nové zbrane, nepriateľov, úrovne náročnosti či nové výzvy.

Potešil nás aj dátum vydania HD Remaster The Legend of Zelda: Skyward Sword, ktorý pripadne na 16. júla a Game & Watch s troma legendárnymi dielmi série taktiež nevyzerá najhoršie. Od 12. novembra si budeme môcť zahrať The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link a The Legend of Zelda: Link’s Awakening z Game Boya.

Life is Strange

O tom, že by hra mohla dostať port na Nintendo Switch sa hovorilo už dlhšie. Až teraz sa však prianie fanúšikov stáva skutočnosťou. Krátky animovaný klip, ktorý port ohlásil, zachytáva okrem Max a Chloe aj najnovšiu hrdinku Alex, pretože sa na Switch dostanú všetky tri hry. Life Is Strange Remastered Collection prináša pôvodnú hru aj s dodatkom Before the Storm a nechýba ani nadchádzajúce True Colors, o Life is Strange 2 ale nepadlo ani slovo. True Colors sa na Switch objaví s vydaním 9. septembra 2021, Remastered Collection dorazí v priebehu tohto roka.

Metroid Dread

Metroid Dread bolo dlhé roky značne nejasnou a komplikovanou záležitosťou, a to už v dávnej minulosti. Táto Metroid hra bola vyvíjaná už pred rokmi a v roku 2007 sa dokonca práce mali blížiť svojmu dokončeniu, nikdy však k tomu nedošlo. Tohtoročné Nintendo Direct E3 2021 tomuto záhadnému titulu konečne dalo reálny tvar, ktorý má navyše vyjsť už 8. októbra na Switch. Nadväzuje na Metroid Fusion a najviac sa podobá dielu Metroid: Samus Returns vďaka grafickému spracovaniu, ktoré využíva 3D, aj keď vlastne na hru pozeráme v 2D. V traileri takisto nechýba pohľad na nový oblek Samus Aran.

Super Smash Bros. Ultimate

Ako prvé Nintendo ukázalo video zo spojenia Super Smash Bros. Ultimate a Tekken, a to v čele s postavou z druhej spomínanej série. Tou je Kazuya Mishima a Nintendo touto formou odhalilo aj nové postavy, ktoré do hry mieria.

WarioWare: Get It Together

Na Switch dorazí aj súbor minihier pre viac hráčov. Tí sa zhostia role samotného Waria a buď sami, alebo v sprievode ďalšieho hráča v kooperácii sa vydajú vyhrávať v celej sade minihier, ktorých náhľad môžete vidieť nižšie.

Mario Party Superstars

Mario Party sa dočká pokračovania. Nintendo počas E3 Directu odhalilo hru Mario Party Superstars, ktorá čerpá z dlhej histórie série a predkladá výber tých najlepších minihier a hracích dosiek. Čiastočne tak ide o remaster tých najbláznivejších disciplín, ktoré dostali okrem lepších textúr tiež nové efekty a zábery kamier. Všetky hry navyše majú podporu ovládania tlačidlami, takže pri nich nemusíte zbesilo mávať ovládačmi a v pokoji sedieť na gauči. Mario Party Superstars ponúkne aj online multiplayer pre priateľov i úplne náhodných hráčov. Hra vychádza exkluzívne pre Nintendo Switch 29. októbra tohto roka.

Fatal Frame: Maiden of Black Water

Tak aj na to konečne došlo. Survival horor Fatal Frame: Maiden of Black Water od štúdia Koei Tecmo z roku 2014 pre Wii U bol ohlásený ako port pre Switch. Má mať vylepšenú grafiku, ďalšie kostýmy a nový fotomód. Príbeh sa točí okolo fiktívnej hory Hikami, ale je inšpirovaný lesom Aokigahara, ktorý sa nachádza na úpätí hory Fudži a hovorí sa mu les samovrahov.

Už pôvodná hra využívala GamePad a jeho gyroskop čoby ekvivalent kamery, s pomocou ktorej odrážate duchov a tento koncept by malo byť veľmi jednoduché preniesť na Switch. Hra vyjde ešte tento rok, ale presný termín nepoznáme. A ani cenu. Fatal Frame: Maiden of Black Water navyše dorazí aj na Xbox Series, PS5, Xbox One, PS4 i PC. Ide o veľké prekvapenie, pretože išlo o exkluzivitu pre Wii U a Nintendo bolo koproducentom hry. Séria tento rok oslavuje 20. výročie.

Priestor dostali aj hry zo západu

Významnú úlohu pre Nintendo Switch hrajú nielen first party tituly, ktoré často prinášajú pre Nintendo typickú pojašenosť a hravosť, ale v posledných rokoch tiež hry ostatných vydavateľov, a to vrátane tých západných. Ani tu Nintendo oznámeniami príliš nešetrilo, a okrem samostatne preberaného Life is Strange, sme sa dozvedeli aj o pár ďalších hrách a rozšíreniach.

Medzi tie patrí napríklad Marvel ‘s Guardians of the Galaxy, ktorí vyjdú ešte tento rok (26. októbra). Ide o cloudovú verziu podobne ako u hier A Plague Tale: Requiem, Control a Hitman. Ešte počas tohto roku vyjde aj akcia Worms Rumble (23. 6.). Z ďalších môžeme ešte spomenúť stratégiu Two Point Campus (2022), Just Dance 2022, kooperatívnu akciu Strange Brigade, ktorá spolu s prvým príbehovým DLC pre Doom Eternal vychádza práve 15. júna, Mario + Rabbids Sparks of Hope (2022) a ešte teraz v júni sa môžu hráči na Switchi tešiť na Tony Hawk ‘s Pro Skater 1 + 2 (25. 6.).

Súhrn prezentácie Nintendo Direct E3 2021 je na konci. Páčila sa vám? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.