fbpx

Niektoré hry na PS5 budú stáť aj 70€

Odoberaj novinky cez  Google News
Demon's Souls
Zdroj: playstation.com

Na PlayStation 5 prezentácii sme sa okrem iného konečne dozvedeli cenu a dátum vydania ich konzoly novej generácie. Nepochybne je množstvo hráčov spokojných. Dôležitou súčasťou každej hernej konzoly sú však aj hry. Tu už možno niektorí hráči nadšení nebudú, keďže niektoré z hier na PS5 sa budú predávať sa zvýšenú cenu.

Ako uvádza PlayStation na svojom oficiálnom blogu, napríklad taký Demon’s Souls vás tiež vyjde na 70€. Okrem toho tam po prezentácii Sony uverejnilo aj ďalšie hry na PS5, spolu s ich cenami. Niektoré vás možno prekvapia. Faktom ale ostáva, že o vyšších cenách hier na konzoly novej generácie sa hovorilo už dlhšie. V zozname nižšie si tieto hry môžete pozrieť.

  • Astro’s Playroom – pred-inštalované na PS5
  • Demon’s Souls – €79.99 (RRP)
  • Destruction All Stars – €79.99 (RRP)
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – €59.99(RRP)
  • Marvel’s Spider-Man: Mile Morales Ultimate Edition – €79.99 (RRP)
  • Sackboy A Big Adventure – €69.99(RRP)

Medzi prvými, ktorí sa tejto stratégie chytili, bolo aj vydavateľstvo Take-Two, ktoré navýšilo cenu NBA 2K21 taktiež na 70€. Samozrejme, iba v prípade verzie pre next-gen. Odôvodnili to tým, že za tú cenu dostaneme všetko, čo by sme od nej očakávali. Hra na terajšie generácie konzol a PC už vyšla, prečítať si môžete aj našu recenziu. Take-Two však sľubuje, že next-gen verzia bude stáť za to a bude vylepšená. Teraz už napríklad vieme aj to, že nové Call of Duty bude taktiež stáť 70€, ak si budete chcieť kúpiť PS5, respektíve Xbox Series X/S verziu.

70€ za hry bude možno next-gen štandard

Aby sme vás aj trochu upokojili, v oficiálnom blogu sa nepíše, že odteraz každá nový hra na PS5 bude mať automaticky aj vyššiu cenu. Treba sa ale pripraviť na to, že to bude bežný jav pri čoraz viac hrách, až si nakoniec zvykneme, že bežná cena za next-gen hru už nie je 50€, ale 70€. Ak by vás skôr zaujímalo, aké hry si budete môcť na svojej novej PS5 zahrať hneď ako k vám dorazí, prečítajte si tento článok.

Konzola PlayStation 5 je už teraz dostupná v rôznych obchodoch na pred-objednávku. Podľa posledných informácií by mala obsahovať aj české menu. Sony sa k tomu v čase písania článku ešte oficiálne nevyjadrilo.