Netflix začne ponúkať hranie hier na svojej platforme

Odoberaj novinky cez  Google News
Hranie hier na Netflix
Zdroj: Netflix

Spoločnosť Netflix nám oznámila, že začne ponúkať hranie hier pre svojich stávajúcich predplatiteľov. Pre predplatiteľov to znamená že od 3.11. budú mať možnosť si nájsť vo svojej Netflix aplikácii na svojom Android telefóne možnosť hrania hier.

Netflix začal vykračovať vo video hernom priemysle malými krôčikmi, ale to im nebráni aby mali veľké ambície v tomto odvetví. Len pred dvoma mesiacmi spoločnosť Netflix odkúpila svoje prvé štúdio Night School Studio, ktoré stojí za kritikmi oceňovanou hrou Oxenfree. Netflix hovorí, že sa nebude púšťať do hromadných akvizícií.

Každý predplatiteľ by mal mať vo svojej Netflix aplikácii dostupnú novú kartu, kde by mal mať prístup k dostupným hrám. Zatiaľ je ich tam iba päť. Môžete sa tešiť na Stranger Things: 1984 (v češtine), Stranger Things: The Game (v češtine), Card Blast, Shooting Hoops a Teeter Up.

Zatiaľ je však známe, že nie každý ma od dnes možnosť hrať hry. Na Twitteri sa sťažujú niekoľkí predplatitelia. Netflix asi očakáva veľký nápor a bude uvoľňovať možnosť hrania hier postupne. I keď to je domnienka, samotný Netflix sa k tomu zatiaľ nijako nevyjadril.

Všetky hry majú byť dostupné pre momentálnych predplatiteľov bez ďalších príplatkov, reklám alebo mikrotransakcií. Niektoré tituly pôjde hrať aj offline. Členovia rodiny budú môcť hrať hry na rôznych zariadeniach pod jedným účtom.

Všetky hry majú prístupnosť od 12 rokov, pričom iOS variácia má prísť v nasledujúcich mesiacoch. Pre ďalšie informácie sledujte náš web.