Netflix si od leta neužijú majitelia niektorých konzol

Odoberaj novinky cez  Google News
Netflix na 3DS
Zdroj: nintendoeverything.com

Streamovaciu službu Netflix si od konca júna neužijú majitelia konzol od Nintenda. Konkrétne končí podpora vreckovej konzoly 3DS a klasickej obývačkovej Wii U. Informácia o ukončení podpory nie je prekvapivá. Problém je v tom, že služba nie je dostupná na aktuálnej konzole Nintendo Switch.

Informácie priniesol portál Eurogamer s tým, že aplikácie už boli odstránené z oficiálnych obchodov aplikácii. Nie je teda možné si ich teraz stiahnuť. Fungovať však budú do 30. júna, kedy dôjde k úplnému odstrihnutiu Netflixu.

Pre aktívnych užívateľov ide samozrejme o smutnú správu. Otázkou však je, koľko percent užívateľov Netflixu vlastne spomínané konzoly k sledovaniu využívajú. Aktuálne dáta dostupné nie sú. V roku 2011 využívala herné konzoly k sledovaniu služby Netflix až polovica predplatiteľov, štvrtina z nich práve cez konzolu Nintendo Wii.

Na druhej strane sa však situácia za takmer desať rokov zmenila. Trhu dominujú chytré televízie, ktoré ponúkajú prístup na internet a tým pádom aj prístup k rôznym aplikáciám. Navyše sa dá očakávať, že v prípade veľkého záujmu by Nintendo spustilo službu na aktuálnych konzolách.