Netflix potvrdil, že do svojej ponuky zaradí aj videohry

Odoberaj novinky cez  Google News
Netflix by mohol už čoskoro ponúkať aj hry
Zdroj: slashgear.com

Minulý týždeň sme vás aj na našom webe informovali o tom, že v zákulisí sa šušká o možnej novinke z dielne najväčšej streamovacej služby. Tieto šumy tvrdili, že Netflix by už v roku 2022 mohol vo svojej bohatej knihovni ponúkať aj videohry. Spoločnosť tieto správy teraz oficiálne potvrdila.

Rozšírenie ponuky o videohry bolo potvrdené v poslednej finančnej správe. Z nej vyplýva, že sa na začiatok zameria na mobilné platformy. Hry by sa mali objaviť v ďalšej obsahovej kategórii, a to bez akéhokoľvek navýšenia ceny predplatného.

Zo správy určenej investorom vyplýva, že spoločnosť jednoducho chce rozšíriť obsahovú ponuku. Prvé tituly by mali otestovať, či bude medzi zákazníkmi o tento obsah záujem.

Myslíme, že teraz je ten správny čas, aby sme zistili, ako naši predplatitelia vnímajú hry.

Píše sa v spomínanej správe.

Zatiaľ však stále nie sú známe žiadne konkrétne plány. K streamovacej službe Netflix sa za účelom rozvoja hernej sekcie, a teda priniesť do ponuky aj videohry, pridal Mike Verdu. Ten v spoločnosti zastáva pozíciu viceprezidenta herného vývoja. Verdu patrí medzi veteránov herného priemyslu. Pôsobil vo vedení Atari či EA, pracoval pre Facebook a skúsenosti má aj na poli mobilných hier (Zynga, EA Mobile).

Čo si o tom celom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.