Netflix odhalil prvé detaily seriálu Resident Evil

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil
Zdroj: CAPCOM

Po tom čo vo februári unikol nejasný popis obsahu seriálu, nám Netflix predstavil plán pre seriál zasadený do sveta Resident Evil. Ako o tom informuje portál Polygon, nová adaptácia s názvom Resident Evil prinesie nový príbeh a známe prvky fanúšikom franšíziy.

Seriál píše Andrew Dabb (Supernatural). Bude sa odohrávať v dvoch odlišných časových linkách a sledovať dvojicu postáv: Jade Wasker a Billie Wasker. Pravdepodobne pôjde o dcéry kapitána STARS, Alberta Weskera, hlavného záporáka Resident Evil.

Čo od seriálu očakávať?

V prvej časovej osi sú 14 ročné sestry Jade a Billie Wasker presunuté do New Racoon City. Výrobné, korporátne mesto, ktoré ich prinútilo, aby s ním dospievali v plnom prúde. Čím viac času tam trávia, tým viac si uvedomujú, že je to viac než len obyčajné mesto a ich otec skrýva nejaké temné tajomstvá. Tajomstvá, ktoré by mohli zničiť svet.

Druhá časová os bude sledovať budúcnosť. Zhruba o celú dekádu. Na Zemi ostáva menej ako 15 miliónov ľudí a viac než 6 miliárd príšer – ľudí a zvierat infikovaných T-virom. Jade má teraz 30 rokov a snaží sa v tomto svete prežiť. Zatiaľ čo tajomstvá z jej minulosti o sestre, otcovi a jej samotnej, ju stále prenasledujú.

Netflix tak osvetlil o čom bude osem hodinových časti Resident Evil. Bronwen Hughes (The Walking Dead, Breaking Bad) bude producentom a režisérom prvých dvoch častí. Seriál pochádza z dielne Conastantin Film, ktorá stoji za filmami, v ktorých hrala Mila Jovovich.

„Resident Evil je moja najobľúbenejšia hra všetkých čias,“ povedal Dabb vo svojej správe. „Som neuveriteľne nadšený, že môžem vyrozprávať novú kapitolu tohto úžasného príbehu a priniesť tak po prvykrát seriál Resident Evil na Netflix. Pre všetkých fanúšikov Resident Evil, vrátane tých, ktorý sa k nám pripoja po prvýkrát. V seriáli bude veľa starých známych ako aj nových (šialených krvilačných vecí), ktoré ste nikdy predtým nevideli“.