Netflix by mohol už o rok okrem filmov a seriálov ponúkať aj hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Netflix by mohol už čoskoro ponúkať aj hry
Zdroj: slashgear.com

Najväčšiu streamovaciu službu zrejme netreba predstavovať. Netflix totižto už niekoľko rokov pôsobí aj na slovenskom trhu. Ponúka tisíce hodín filmov a seriálov, ale aj rôznych relácií z celého sveta. Netflix sa však netají tým, že ho zaujímajú aj hry.

Platforma už skôr vyslala signál, že ich najväčším konkurentom nie je HBO, ale napr. taký Fortnite. A zdá sa, že konkurencii chce čeliť na jej vlastnom poli. S informáciami prišiel portál Bloomberg.

Podľa neho si totiž služba najala bývalého vedúceho spoločností ako Electronic Arts, Zynga či Facebook. Jeho meno je Mike Verd a stať by sa mal viceprezidentom herného vývoja. Cieľom má byť už počas roka 2022 skrz Netflix ponúkať aj hry. A to všetko bez ďalších poplatkov. Hranie by tak malo byť zahrnuté v rámci klasického predplatného.

Tím zameraný na videohry sa bude do budúcna rozširovať. Tento krok má napomôcť ďalej prehĺbiť možnosti služby, predĺžiť čas na platforme, získať nejakých predplatiteľov a taktiež si ospravedlniť možné budúce zvyšovanie poplatkov. Navyše sa takto razantne odlíši od podobných služieb, ktoré zatiaľ hry neponúkajú.

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste si hry už onedlho zapínali napr. cez Netflix? To čo kedysi znelo ako sci-fi, môže byť už čoskoro, veľmi zaujímavou, realitou.

Pre viac aj takýchto zaujímavých noviniek sledujte náš web.