Neslávna DMR v Call of Duty: Warzone dostala nerf

Odoberaj novinky cez  Google News
CoD Warzone a DRM 14
Zdroj: reddit.com

Vývojári populárnej battle-royale hry Call of Duty: Warzone sa vyjadrili k súčasnej situácii s neslávne známou zbraňou DMR 14. Ich odpoveďou je úprava zbrane, alebo takzvaný nerf. To znamená, že zbraň takpovediac “zoslabili”. Bude to však hráčom stačiť, aby proti nej nezažívali horúce chvíle? Otestovať si to môžete sami, aktualizácia je už vonku.

Vývojári konečne vypočuli hráčov

Iba pred pár dňami sme vás informovali o tom, že táto zbraň a jej problémy sa preniesli už aj do reálneho sveta. Call of Duty: Warzone je veľmi populárna hra a tak má hráčov po celom svete. Niektorí z nich boli so zbraňou tak nespokojní, že si transparenty vyrobili aj v reálnom svete a protestovať vyšli do ulíc. Samozrejme, neboli to nijaké nepokojné protesty. Konečne sa dočkali odpovede.

Nie je to však prvý nerf zbrane, jeden už dostala. Hneď za tým však nasledovali vyjadrenia hráčov, že to nie je dostačujúce. Vývojári zo štúdia Raven totiž vtedy upravili iba poškodenie udelené zásahom do hlavy. Zbraň má podľa nich množstvo iných chýb. Tie sa snažia vývojári vyriešiť touto aktualizáciou. Po novom sa nerf dotkne takmer všetkých vlastností danej zbrane.

Základom celej chyby bolo, že zbraň sa správala ako odstreľovačka, nie ako útočná puška. Z toho sa odvíjalo aj následne poškodenie. Preto mali jej guľky vyššiu penetráciu (bullet penetration). Táto chyba bola zmenená, no je to iba špička ľadovca. Znížila sa aj efektivita zbrane na diaľku. Zmien sa dočkal aj recoil zbrane, ten bude väčší a tak bude zbraň ťažšie udržať v jednej polohe počas streľby. Poškodenie bolo znížené taktiež, či už zásahom do hlavy, alebo do inej časti tela.

Niektorí hráči, ktorí si zbraň obľúbili, teraz naopak môžu smútiť. Je načase, aby si našli iného miláčika v hre. Call of Duty: Warzone je dostupné na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X. Ide o battle-royale hru z prostredia Call of Duty, ktorá spája aj príbehy z ostatných dielov tejto série. Je k dispozícii zadarmo a podporuje cross-play.