Nedostatok PS5 konzol by sa mal ešte viac prehĺbiť

Odoberaj novinky cez  Google News
PS5 a ovládač - ilustračná foto
Zdroj: wallpapercave.com

V týchto dňoch to už bude rok, čo sa spustil predaj novej generácie konzol od Sony. Záujemcovia o novú konzolu však naďalej riešia problém – nedostatok PS5. Na to, aby ste novú konzolu dostali si buď musíte poriadne počkať, alebo poriadne priplatiť. A zdá sa, že situácia tak skoro nezlepší.

O tomto probléme sa diskutuje prakticky od vydania až doteraz. Raz sa hovorí o tom, že sa situácia má čoskoro zlepšiť – napr. v posledných dňoch herným svetom obleteli správy o lietadlách naložených novými konzolami smerujúcimi do Európy, inokedy zas o tom, že nedostatok bude pretrvávať.

A práve druhá možnosť je tým dnešným prípadom. Podľa agentúry Bloomberg by ďalšie mesiace mohli byť pre zásobovanie obchodov značne problematické. Ich zdroje totiž tvrdia, že Sony znížila predpokladanú produkciu konzol o celý jeden milión.

Teraz plánovaná produkcia na aktuálny fiškálny rok, ktorý končí v marci 2022 spadla z 16 na 15 miliónov kusov. Počas tohto fiškálneho roka pritom firma chcela podľa pôvodných plánov predať 14,8 milióna konzol PS5.

Na vine sú, ako obvykle, problémy s dodávkami potrebných materiálov, súčiastok a tiež s logistikou výroby. Podľa zdrojov Bloombergu vraj situáciu komplikujú napríklad problémy s očkovaním v krajinách, kde si Sony necháva vyrábať čipy. Firma sa zároveň stále stretáva s problémom typickým pre všetky odvetvia priemyslu, všeobecným nedostatkom mikročipov.

Stále ide len o plán a skutočná produkcia sa môže mierne líšiť, v čase tesne pred Vianocami ide ale o varovnú správu pre všetkých záujemcov o kúpu. Aj tento rok to bude na trhu poriadny boj a pod stromčekom svoj PlayStation 5 každý dychtivý hráč určite nenájde.

Podarilo sa vám dostať k novej konzole bez problémov, alebo ste aj vy pocítili nedostatok PS5? Dajte nám vedieť v komentári a nezabudnite pre viac informácií sledovať náš web.