Naughty Dog pracuje na multiplayer hre

Odoberaj novinky cez  Google News
Naughty Dog
Zdroj: youtube.com

Štúdio Naughty Dog si najíma novú pracovnú silu pre svoju prvú samostatnú multiplayer hru. Dvojica nových ponúkaných pracovných miest je pre ľudí, ktorí chcú pracovať na skriptách hrateľnosti či na mieste dizajnéra úrovní. Projekt popisujú ako „najnovšie dobrodružstvo Naughty Dog“. Všetko naznačuje, že sa vývojár pokúša adaptovať známe zážitky založené na príbehu do online hry. Informuje o tom portál VGC.

„Snažíme sa do tohto jedinečného projektu pre viacerých hráčov vniesť rovnakú úroveň ambícií a kvality, ako do našich charakteristických, príbehových hier. Je to vzácna príležitosť, aby ste vo svojej disciplíne a remesle ovplyvnili zážitok, ktorý si budú užívať a zdieľať milióny hráčov po celom svete,“ píše sa v ponuke na pracovné miesta.

Je pravdepodobné, že titul pre viacerých hráčov bude rozšírením pre hru The Last of Us: Part II. Tá mala pôvodne neskôr dostať multiplayerový mód Fractions. Namiesto toho sa zrejme dočkáme úplne samostatného titulu.

Multiplayer sa plánuje už dlhšie

Pracovné inzeráty sa tiež zhodujú s komentármi, ktoré tento mesiac uviedol šéf PlayStation Studios, Herman Hulst. Ten naznačil naratívny online zážitok z PlayStation. „Kto hovorí, že zážitok pre viacerých hráčov nemôže mať skvelé príbehy, však?,” povedal.

Riaditeľ hry Last of Us: Part 2 a viceprezident Naughty Dog, Neil Druckmann, v septembri 2019 oznámil, že titul nebude obsahovať multiplayerový prvok, ako sa pôvodne plánovalo. Štúdio „chcelo využiť všetky zdroje, aby z toho bolo najväčšia hra, akú sme kedy robili“.

V následnom vyhlásení sa však Naughty Dog zaviazal, že po dokončení práce na pokračovaní vydá multiplayer režim pre The Last of Us. „Nakoniec zažijete ovocie online ambícií nášho tímu, aj keď nie ako súčasť hry The Last of Us Part II,“ stálo vo vyhlásení. „Kedy a kde sa to bude realizovať, sa ešte musí určiť. Ale buďte si istí, že sme rovnako veľkými fanúšikmi Fractions, ako zvyšok našej komunity. Sme neskutočne nadšení Vám prezradiť viac, keď budeme pripravení.“