Naughty Dog naberá posily pre pripravovaný multiplayer

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us 2
Zdroj: PlayStation

UŽ nejaký ten čas vieme, že prebiehajú práce na The Last of Us: Part II multiplayeri. Šéf Naughty Dog, Neil Druckmann, to minulý týždeň viac-menej priznal na Twitteri a prosil o trpezlivosť fanúšikov. Aj keď nie je jasné, ako blízko sme k vydaniu, nateraz vieme jedno. Vývojári rozširujú svoje rady pomocou najímaní nových pracovných síl. Noví zamestnanci by mali pracovať na na chystanom multiplayeri.

Jednou takou pracovnou ponukou je reklama, ktorú si všimol portál Gamespot. ide o pozíciu ekonomického dizajnéra. V inzeráte je jasné napísané v čom spočíva táto pozícia. „Hľadáme vášnivého ekonomického dizajnéra pre multiplayer, ktorý nám pomôže vytvoriť cesty k sebavyjadreniu našich hráčov, zabezpečiť robustnú životnosť našich hier a dať našim hráčom veľké odmeny, o ktoré sa budú usilovať.“

V popise ponuky práce sa ďalej uvádza, že bude potrebný nábor, aby sa „navrhla a vyladila ekonomika a postup v hre“ a „intenzívne sa spolupracovalo [s týmom pre operácie] s cieľom optimalizovať ekonomiku a reagovať na potreby hráčov.“ Ide o viac menej všeobecné informácie. Na základe nich si však môžeme spraviť aspoň akú takú predstavu o tom, ako režim pre viacerých hráčov do hry The Last of Us: Part II bude vyzerať.

Zdá sa, že Naughty Dog chce vybudovať veľmi „chytľavý“ typ zážitku s pravidelnými aktualizáciami. Vidieť to môžeme napr. pri hre Call of Duty: Black Ops Cold War alebo Fortnite. Je samozrejmé, že tento režim bude mať svoj osobitý charakter. Očividne chcú však vývojári po vydaní hry zdvojnásobiť podporu pre tento režim.

Budú aj mikrotransakcie?

Slovné spojenie „ekonomika hry“ prirodzene vedie k dlho diskutovanejj téme, mikrotransakcie. Podľa momentálnej filozofie s touto tématikou, je viac, než pravdepodobné, že v multiplayeri hry The Last of Us: Part II sa objavia. Očakávať tak pravdepodobne môžeme ako pri každej jednej modernej hre, že titul ponúkne viaceré variácie vzhľadu zbraní alebo oblečenia. Na druhej strane Naughty Dog hovorí o odmeňovaní hráčov. To by malo znamenať, že by nemuselo isť o nepríjemné mikrotransakcie na štýl EA.