Najrýchlejšia klávesnica na svete – Razer Huntsman V2

Odoberaj novinky cez  Google News
Klávesnica Razer Huntsman V2 TKL
Zdroj: razer.com

Razer nedávno oznámil vydanie novej série herných optických klávesníc Razer Huntsman V2 s radou vylepšení, ktoré z nej robia to najrýchlejšie a najmodernejšie zariadenie svojho druhu. Nové funkcie boli inšpirované spätnou väzbou komunity a hráčov. Zahŕňajú 2. generáciu optických spínačov Razer, technológiu Razer 8k HyperPolling, klávesy z dvoch vrstiev PBT plastu a vylepšenú akustiku.

Rada herných klávesníc Huntsman sa od svojho vydania v roku 2018 teší značnej popularite, v USA sa dokonca umiestnila na prvom mieste v rebríčku predajnosti. Nastavila tak novú latku na poli inovatívnych a vysokorýchlostných klávesníc pre prvotriedne hranie. Nová Huntsman V2 v tomto odkaze pokračuje a prináša celú radu vylepšení zameraných na kľúčové vlastnosti herných klávesníc – výkon, akustiku a pocit pri hraní.

“Pôvodné klávesnice Huntsman predstavili mainstreamovým hráčom optické spínaše a urobili z našej firmy priekopníkov. S novou sériou Huntsman V2 teraz hráči vďaka vylepšeniam, získavajú vysokovýkonnú klávesnicu zameranú na hranie, ktorá reaguje plynulejšie, poskytuje rýchlejšiu odozvu a je tichšia, než kedykoľvek predtým.”

Chrus Mitchell, vedúci predaja a marketingu v spoločnosti Razer

Optické spínače 2. generácie značky Razer

Huntsman V2 prichádza s 2. generáciou lineárnych optických spínačov Razer, ktoré boli navrhnuté a zdokonalené na základe hráčskej a užívateľskej spätnej väzby. Klávesnice tak po novom obsahujú silikónový tlmič zvuku potlačujúce charakteristické “klepkanie”, ku ktorému dochádza pri stlačení klávesy. Vďaka tomu sa s ňou užívateľom bude omnoho prijemnejšie písať. Spínače a stabilizátory sú zase lepšie namazané, takže je používanie klávesnice plynulejšie a tichšie.

Lineárne optické spínače (2. gen.) využívajú k aktivácii spínacieho signálu infračervený lúč, čím sa úplne eliminuje opozdenie vstupu (debaunce delayň, ktoré sa tradične zabudováva do mechanických klávesníc, aby sa zaistilo, že kontaktný signál skutočne odpovedá stlačeniu. Bez tohto opozdenia môžu spínače využívať výhody technológie Razer HyperPolling a prekonať tak polling rate bežných klávesníc, ktorý činí 1000 Hz. S funkciou Razer HyperPolling dosahuje až neuveriteľných 8000 Hz. Vďaka kombinácii dvoch vysokorýchlostných, nesmierne výkonných technológií má klávesnica Huntsman V2 takmer nulovú latenciu, čo z nej robí najrýchlejšiu hernú klávesnicu s bleskovou odozvou na svete.

Vylepšenia, vylepšenia a zase raz vylepšenia

Na základe spätnej väzby sa klávesnica Huntsman V2 dočkala vylepšenia taktiež v ďalších oblastiach. Klávesy z dvoch vrstiev PBT plastu, ktorá sú v základnej výbave, sa starajú o lepšiu výdrž a ochranu. Pri výrobe naviac tvorcovia siahli j dvojfázovému procestu vstrekovania plastu, využívanom k tvorbe nápisov na klávesách. Tie tak nevyblednú ani po stovkách hodín používania a naviac disponujú textúrovanou povrchovou úpravou pre pevné stlačenie a prijemný pocit pri písaní.

Akustika sa dočkala zlepšenia, pretože sa do šasi pridala sada tlmičov zvuku, ktoré pri stlačení pohlcujú klepanie a dunenie. Robustná a matná hliníková doska udružuje klávesnicu pevnú a to do takej miery, že jej ani to najintenzívnejšie bušenie do kláves takmer neohne a špeciálne tvarovaná, ergonomická opierka pod zápästie, ktorá dokonale pasuje k prednej časti klávesnice, poskytuje zápästiu vynikajúcu oporu a úľavu pro dlhom hraní a písaní.

Najrýchlejšia klávesnica na svete Huntsman V2 je vybavená multifunkčńymi digitálnymi otočnými regulátormi so 4 dedikovanými, nastaviteľnými multimediálnymi klávesami. Vďaka nim má klávesnica širšie využitie než k hraniu. Hráči ju môžu plne naprogramovať prostredníctvom softvéru Razer Synapse 3 a vďaka 7 prednastaveným svetelným efektom s výberom z až 18,8 milióna farieb, si ju môžu prispôsobiť podľa svojich predstáv. Hybridná zabudovaná pamäť umožní ukladať nastavenia, makrá a farebné schémy. Tie tak budú dostupné kdekoľvek a kedykoľvek i bez prístupu ku cloudovému úložisku.

Huntsman V2 Tenkeyless (TKL)

Razer okrem toho predstavil ďalší produkt a to klávesnicu Huntsman V2 Tenkeyless – tenšieho a ľahšieho bračeka Huntsman V2. Táto klávesnica zdieľa so svojím štandardne veľkým náprotivkom mnoho prvkov, ale chýba jej numerická klávesnica, otočný regulátor a multimediálne klávesy. Je vďaka tomu prenosnejšie, ale pri tom všetkom si stále zachováva všetky nové funkcie a vylepšenia, ktoré ponúka Huntsman V2. Vrátane 2. generácie nových lineárnych optických spínačov Razer. Technológie Razer HyperPolling, klávey z dvoch vrstiev PBT plastu, tlmiče zvuku na klávesách a ergonomickú opierku na zápästie. Okrem toho ponúka aj odpojiteľný kábel s konektorom USB-C. Ten hráčom na cestách uľahčuje prepravu, je kompatibilný s aplikáciou Razer Synapse 3 a má zabudovanú hybridnú pamäť pre makrá a nastavenia.

Cena a dostupnosť

Razer Huntsman V2 má doporučnú maloobchodnú cenu pre farebné prevedenia oddelene. S fialovými spínačmi s preklikom je jej cena 199,99 eur a pre červené linerálne spínače je cena 209.99 eur.

Razer Huntsman V2 Tenkeyless je za 159,99 eur s fialovými spínačmi a 169,99 eur s červenými.