Najočakávanejšia hra z E3 2021 je Forza Horizon 5

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Forza Horizon 5 na Xbox
Zdroj: Microsoft, spawn.sk

Máme za sebou konferenciu E3 2021, čo znamená, že nasledovať budú rôzne súhrny, ocenenia a dodatočné informácie. Každoročne sa hlasuje aj o najočakávanejšiu hru. Tento rok si titul z E3 odnesie pretekárska hra Forza Horizon 5 a my musíme súhlasiť. Titul si vybojovala spomedzi množstva hier, ktoré boli predstavené na niekoľkých prezentáciách. Otázkou stále ostáva, či Forza Horizon 5, alebo celkovo prezentácia Xbox & Bethesda Showcase, mali konkurenciu.

Z mnohých strán sa totiž ozývajú ohlasy, že tohtoročná E3 nepriniesla v zásade nič špeciálne a spojená prezentácia Xboxu a Bethesdy bola tým najlepším, čo sme videli. Veríme však, že si každý prišiel na svoje. Či už to bola menšia, nezávislá hra, alebo AAA titul. My sa v tomto článku budeme venovať práve Forze, Microsoftu a štúdiu Playground Games, ktoré hru vytvára.

Asi najväčším ťahákom celého predstavenia novej Forza Horizon 5 vrámci E3 však boli realistické detaily herného sveta. Štúdio Playground Games vysvetlilo, ako sa im to podarilo. V podstate zachytili všetky ikonické miesta v Mexiku špeciálnou kamerou v rozlíšení 12K. Napríklad horu, ktorú sme vo videu mali možnosť vidieť, natáčali celých 24 hodín. Aby zachytili každý detail počas celého dňa.

Na hru nemusíme ani dlho čakať, vychádta totiž ešte tento rok. Už 9. novembra si sadneme do nových, graficky krajších áut a preženieme sa cestami Mexika, kde sa nový Horizon festival odohráva. Hra vychádza na platformy Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Navyše, štúdio Playground Game spotvrdilo, že hra pobeží v rozlíšení 4K so 60 FPS na konzole Series X a v 1080p/60FPS na Series S.