Najlepšou mobilnou hrou roka je Genshin Impact

Odoberaj novinky cez  Google News
Najlepšou mobilnou hrou sa stal Genshin Impact
Zdroj: genshin.mihoyo.com

Čínsky RPG titul s otvoreným svetom Genshin Impact získal na Google Play prestížne ocenenie Najlepšia hra roka. Navyše ho môžete hrať úplne zadarmo.

Obrovská konkurencia

Google Play je preplnený lacnými hrami, ktoré kopírujú iné, prípadne neprinášajú nič nové. Každý rok sa však nájdu výnimky a Genshin Impact je toho dôkazom. Aj tento titul sa inšpiroval, avšak vychádzal zo štylistiky hry Zelda: Breath of the Wild, ktorá nie je dostupná pre mobilné zariadenia. 

Hrajte kdekoľvek

Detailné spracovanie otvoreného sveta okamžite zaujalo milióny hráčov. Hru si dokonca môžete zahrať na PC, iOS či Playstation 4 a pokračovať v príbehu načítaním uloženej pozície z cloudu. Genshin Impact si tak užijete prakticky kdekoľvek – na gauči, v čakárni či na lavičke v parku.

Dajte si však pozor na mobil a patrične ho ochráňte pred možným poškodením. Oplatí sa zvážiť kryt na iPhone, za ktorý ste nedali len pár centov. Odporúčame vybrať obal z kvalitnejšieho materiálu. Vydrží vám dlhšie.

Zaujímavý príbeh v prekrásnom prostredí

Hráč sa dostáva do fantasy sveta Teyvat, ktorý ponúka rozľahlé prostredia. Vďaka systému lezenia sa viete dostať aj na vyššie miesta a objaviť tak truhlu s novou zbraňou či vylepšením. Každú úlohu sprevádzajú dialógy jedinečných postáv, ktoré posúvajú dej a pri niektorých otázkach si môžete vybrať odpoveď.

Podľa vašich reakcií sa príbeh následne vetví a až oveľa neskôr všetko do seba zapadne. Nechýbajú ani súboje s bossmi, ale je zjavné, že tvorcovia sa usilovali náplň hry urobiť čo najpestrejšiu, takže na nich narazíte len ojedinele. Každý takýto protivník si vyžaduje inú taktiku a často sa oplatí použiť inú postavu.

Dynamické súboje

Každá postava ovláda iné útoky, ktoré vychádzajú zo živlov. Tie môžete kombinovať a znásobiť tak ich silu. Počas dažďa použite elektrické útoky, ktoré sú vtedy účinnejšie. Naopak, oheň sa v takom prípade neoplatí. Nezabudnite ani na jedlo. Dočasne zlepšuje atribúty či schopnosti a každé stretnutie bude o to jednoduchšie.

Síce zadarmo, ale s obmedzeniami

Pri boji vám budú pomáhať rôzni spoločníci, ktorých si postupne odomykáte. Spočiatku dostanete niekoľkých zadarmo, neskôr však za každého budete musieť zaplatiť hernou menou. Tú získavate plnením úloh, ale dá sa kúpiť aj za reálne peniaze. Postavy sa dajú získať aj z lootboxov a v podstate ide o systém mikrotransakcií, ktorý je v Číne známy ako „Gacha“.

Plnohodnotný titul, ktorý stojí za pozornosť

Genshin Impact je dôkazom, že aj na mobiloch vznikajú kvalitné tituly. Otvorený svet, zaujímavý príbeh a prepracovaný súbojový systém nenájdete tak ľahko. Hra je zároveň úplne zadarmo, takže vám nič nebráni ju vyskúšať. Ocenenie Najlepšia hra roka si rozhodne zaslúžila.