Najlepšie hororové hry na PC, Xbox a PlayStation: Soma

Odoberaj novinky cez  Google News
Soma
Zdroj: Microsoft Store, spawn.sk

Začína sa obdobie Halloweenu, aj keď v našich končinách si skôr pripomíname Sviatok všetkých svätých a následne deň na to Pamiatku zosnulých. Napriek tomu má Halloween veľký vplyv na herný priemysel. Veľké množstvo hier pridáva strašidelný obsah a tematické kozmetické doplnky. Ak máte chuť zahrať si počas týchto dní niečo strašidelné, prinášame vám špeciálne články o najlepších hrách na PC, Xbox a PlayStation s hororovou tématikou. Dnes sa pozrieme na hru Soma.

Po revolučnej hre Amnesia: The Dark Descent, ktorá vyšla v roku 2010, prichádza od rovnakého štúdia Frictional Games novinka. Namiesto priameho pokračovania Amnesie sme sa teda dočkali úplne novej hernej značky pod názvom Soma. Aj keď nejde o priame pokračovanie, vplyv Amnesie je v hre vidieť. Potešia sa tomu najmä hráči, ktorým sa Amnesia páčila a chceli by pokračovať v podobnom duchu.

Výplň medzi dvoma Amnesiami

Zatiaľ čo v Amnesia: The Dark Descent bolo vašou úlohou preskúmať strašidelný zámok Brennenburg, Soma na to ide inak a drastický mení zasadenie príbehu. Presúvate sa do výskumného zariadenia, ktoré je umiestnené pod vodou. Vašou úlohou je rovnako tak preskúmať všetky jej zákutia. Nebude to však bez rizika. Čakajú na vás stretnutia s bizarnými prístrojmi a veľa ďalších, strašidelných vecí. Čo sa týka hrateľnosti, Soma je veľmi podobná tomu, čo by sme od Frictional Games očakávali.

Primárnou úlohou nebude bojovať s nepriateľmi, ale šikovne sa im vyhýbať, riešiť rôzne hlavolamy a záhady a postupovať ďalej v príbehu. Celkovo si hra odniesla pozitívne skóre a kritici naprieč svetom nemali zásadné výhrady proti hre. Vyzdvihli najmä atmosféru, zimomriavky počas hrania a schopnosť vystrašiť hráča bez prvoplánových praktík.

Aj napriek dobrým recenziám si však Soma neviedla až tak dobre. Trvalo dlhú dobu, kým hra predala dostatok kópií aby pokryla aspoň náklady. Je to škoda, pretože ide o naozaj zaujímavú a strašidelnú hru s dobrým príbehom. Napriek tomu, že je možno menej známa, je to jedna z najlepších hororových hier na PC, Xbox One a PS4, aké si môžete zahrať.

Keď už nič iné, môžete Somu skúsiť ak ste fanúšik hororových hier a chcete si skrátiť čas kým čakáte na Amnesia: Rebirth – priame pokračovanie série Amnesia, ktoré má vyjsť 20. októbra tohto roka.

SOMA je dostupná na platformy PC (Steam), Xbox One (Microsoft Store) a PlayStation 4 (PS Store).