Najlepšie hororové hry na PC, Xbox a PlayStation: Blair Witch

Odoberaj novinky cez  Google News
Blair Witch
Zdroj: Microsoft Store, spawn.sk

Začína sa obdobie Halloweenu, aj keď v našich končinách si skôr pripomíname Sviatok všetkých svätých a následne deň na to Pamiatku zosnulých. Napriek tomu má Halloween veľký vplyv na herný priemysel. Veľké množstvo hier pridáva strašidelný obsah a tematické kozmetické doplnky. Ak máte chuť zahrať si počas týchto dní niečo strašidelné, prinášame vám špeciálne články o najlepších hrách na PC, Xbox a PlayStation s hororovou tématikou. Dnes sa pozrieme na hru Blair Witch.

Štúdio Bloober Team sa ukázalo ako jedno z tých, ktorým hororové hry jednoducho sedia a vedia ako na nich. Na svedomí majú úspešné, a hlavne strašidelné, tituly ako Layers of Fear a Observer. Iba minulý rok Bloober Team vydali ďalšiu hru, pri ktorej sa budeme báť – Blair Witch. Názov vám určite napovie veľa. Ide o hernú adaptáciu známeho nízko rozpočtového filmu. Príbeh filmu sleduje osudy ľudí, ktorí sa za záhadných príčin strácajú v lese Black Hills.

V hernej verzii Blair Witch hráte za postavu menom Ellis Lynch a spoločnosť vám robí štvornohý priateľ Bullet. Pridáte sa do záchranného tímu, ktorí má za úlohu nájsť chlapca, ktorý sa stratil práve v tajomných lesoch Black Hills. Určite pre vás nebude žiadnym prekvapením keď vám prezradíme, že podľa tradície Blair Witch, sa stratíte aj vy spolu so svojim psíkom. Krátko na to sa začnete stretávať s rôznymi entitami a zažívať budete všemožný teror. Odporúčame vám držať si svojho psa blízko. Ak totiž budete dlho bez jeho prítomnosti, môže sa vaša postava zo strachu psychicky zrútiť.

Herné spracovanie Blair With je určite jedno z najlepších spracovaní tejto strašidelnej série. Čaká vás presne to, čo by ste od hry s týmto menom očakávali. Tak ako vo filme, aj tu sa budete neustále strácať a krúžiť dookola. Tajomný les v hre je tak naschvál dizajnovaný. Aj keď z toho budete po čase možno frustrovaný, nevzdávajte to. Práve o to ide. O pocit beznádeje a o strašidelnú atmosféru.

Hra, ktorá vás dostane atmosférou

Počas hrania musíte byť v strehu, les je plný príšer, ktoré vás dokážu zabiť skôr, než si uvedomíte čo sa deje. Štúdio Bloober Team má záľubu v takzvaných “jump scares”, takže ich môžete očakávať aj tu. Nie sú však prvoplánové a naozaj neviete kedy, ako a kde. Množstvo hier si totiž myslí, že sú hororové len preto, že na vás niečo vyskočí a vy sa zľaknete. Áno, zľaknete, ale takým hrám chýba dostatočná atmosféra. Po čase už jednoducho viete, čo máte čakať. Blair Witch robí pravý opak. Viac sa budete báť atmosféry a toho, že sa nič nedeje, ako toho, že sa konečne niečo stane.

Počas svojej cesty lesom budete často počuť zvuky a hudbu, aj keď ste úplne sami a nič vám nehrozí. To len preto, aby vo vás hra vyvolala otázku: “Ale naozaj som tu sám?”. Ako by odpovedal Albus Dumbledore “áno, i nie.”

Hra Blair Witch bol počiatok užšej spolupráce štúdia Bloober Team so spoločnosťou Microsoft. Hra totiž pôvodne vyšla ako časová exkluzivita len na konzolu Xbox One. Až po niekoľkých mesiacoch vyšla aj na ostatné platformy. Momentálne je hra dostupná na väčšinu platforiem a tak si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac sedí. Štúdio pokračuje v úzkej spolupráci s Microsoftom a chystajú ďalšiu novinku. Ako inak, bude to horor a možno ste už o ňom počuli – The Medium. Pôjde o hru inšpirovanú sériou Silent Hill.

Blair Witch je dostupné na platformách PC (Steam), Xbox One (Microsoft Store), PlayStation 4 (PS Store) a Nintendo Switch (Nintendo Game Store).