Najlepšie herné predplatné služby v roku 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
Najlepšie herné predplatné služby v roku 2021
Zdroj: spawn.sk

Herné predplatné služby sa naozaj môžu oplatiť. Hlavne ak ponúkajú dostatočné množstvo hier za rozumnú cenu. V tomto článku sa bližšie pozrieme na tie najlepšie herné predplatné služby, ktoré sú momentálne na trhu. Možno budete prekvapení, že nejde len o Xbox Game Pass alebo PlayStation Now. Je ich oveľa viac a každá z nich ponúka kvalitný herný obsah.

V článku nájdete niekoľko predplatných služieb, pričom sme mysleli na všetkých hráčov. Či už je vaša obľúbená platforma PC, Xbox, PlayStation, Nintendo alebo telefón. Každý si nájde tú svoju. Každá služba ponúka stovky rôznych herných titulov, no nie všade je ponuka rovnaká. Poďme sa teda pozrieť na najlepšie predplatné herné služby pre PC, konzoly, ale aj mobilné telefóny.

Xbox Game Pass

Dostupné na platformách PC, Xbox One, Xbox Series X a S.
Cena za mesiac: od 9,99€ do 12,99€

Momentálne asi najznámejšia a najobľúbenejšia herná predplatná služba. Priamo od Microsoftu pre hráčov na platformách PC a Xbox, prípadne aj Android vrámci cloudu. V hernej knižnici nájdete vyše 100 titulov rôznych žánrov. Xbox Game Pass má dve verzie, jednu pre PC a jednu pre konzoly. Aj keď je cena rovnaká, obsah sa líši. Nie všetky dostupné v predplatnom na konzole sú dostupné aj na PC a naopak. Aktuálny prehľad hier pre PC nájdete na tejto adrese, pre konzoly zas na tejto.

Čo však hráčov bude určite zaujímať je, že predplatné obsahuje množstvo AAA titulov. Nemusíte si teda vyberať len spomedzi menej známych, nezávislých hier. Tie však majú tiež dostatočné zastúpenie a veľa z nich je aj kvalitných. Ako hovorí oficiálny slogan predplatného: Nájdite svoju ďalšiu obľúbenú hru. S tak širokou knižnicou to určite nebude problém. V prípade, že máte konzolu aj počítač, prípadne telefón s Androidom, výhodné bude zaplatiť si Game Pass Ultimate.

Ten ponúka všetky tri verzie predplatného v jednom za cenu 12,99€, pričom obsahuje aj Xbox Live Gold. To znamená možnosť hrať multiplayer na konzole. Ak vám stačí klasické predplatné, zaplatíte si 9.99€, čo je tiež viac než prijateľná cena. V Xbox Game Pass (pre PC aj konzoly) je momentálne zahrnuté aj predplatné EA Play, o ktorom si viac povieme nižšie.

PlayStation Now

Dostupné na platformách PlayStation 4, PlayStation 5 a PC.
Cena za mesiac: 9,99$

Ani Sony so svojou platformou nezaostáva a ponúka kvalitné herné predplatné. Jediným problémom je momentálne nedostupnosť na Slovenskom a Českom trhu. Aj tak si však predplatné môžete zaplatiť, budete si však musieť zmeniť krajinu na niektorú z podporovaných. Ďalšou nevýhodou oproti vyššie spomenutému Xbox Game Pass je, že PS Now neobsahuje také množstvo aktuálnych hier. V hernej knižnici nájdete skôr staršie hry.

Aj napriek starším titulom má PS Now jednu veľkú prednosť a tou sú exkluzivity. Aj keď staršie, je to jediná príležitosť pre PC hráčov zahrať si exkluzívne hry od Sony. Tie sa takmer vždy pýšia skvelou kvalitou, hrateľnosťou a príbehom. Toto predplatné sa vám hodí ak napríklad nemáte konzolu PlayStation, no chcete si vyskúšať exkluzívne tituly z čias PS2 a PS3.

PlayStation Now ešte donedávna fungoval na princípe streamovania, kedy ste hru nemohli stiahnuť do svojho zariadenia, ale hrali ste na cloude. Sony to však zmenilo a ponúka možnosť stiahnuť si hru do svojho zariadenia. Je to výhodná najmä pre hráčov s pomalším pripojením. Čo sa týka množstva hier, PS Now ponúka vyše 800 skvelých hier, takže si každý určite vyberie. Cena je stanovená na 9,99 dolárov mesačne. Prípadne si službu môžete vyskúšať na sedem dní bezplatne. Aktuálny zoznam hier si môžete pozrieť na tomto odkaze.

EA Play

Dostupné na platformách PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a S a PC.
Cena za mesiac: od 3,99€ do 14,99€

Predplatná služba v minulosti známa tiež ako EA Access, ktorá prešla zmenou názvu, no princíp ostal rovnaký. Za mesačný (respektíve ročný) poplatok získate prístup k hrám primárne od spoločnosti Electronic Arts. Na výber máte z dvoch verzii – EA Play a EA Play Pro. Aký je medzi nimi rozdiel? Jednoduchý. Klasické EA Play ponúka množstvo hier v plnej verzii, no len veľmi málo noviniek. Ak chcete mať kompletne všetky hry od Electronic Arts v plnej verzii a často krát aj v najvyššej edícii, EA Play Pro je voľba pre vás.

Verzia EA Play Pro vás teda vyjde na 14,99€ mesačne, no za tú cenu dostanete všetky hry od Electronic Arts, aj tie najnovšie, zvyčajne v tej najvyššej edícii. Alebo minimálne vo vyššej, než je štandardná. Ak ste teda fanúšikom hier ako Star Wars, Need for Speed alebo športových hier FIFA, NHL (iba konzoly) alebo Madden NFL, je toto predplatné práve pre vás. Aktuálny zoznam hier dostupných na každú platformu nájdete na tomto odkaze.

Nintendo Switch Online

Dostupné na platforme Nintendo Switch.
Cena za mesiac: 3,99€

Ak máte konzolu Nintendo Switch, určite viete, že kupovať si na ňu hry nie je žiadne šetrenie peňazí. Hry na Switch sa vyznačujú vyššou cenou, ktorú si aj po rokoch držia. Preto je vhodné, v prípade, že chcete viac hier, zvážiť predplatnú službu Switch Online. Tá vás vyjde na 3,99€ mesačne, čo je prijateľná cena. V predplatnom nájdete množstvo zaujímavých hier, dokonca aj z éry NES a SNES.

Hlavnou výhodou však nie sú ani tak hry, ako možnosť hrať online multiplayer v hrách. Až do vydania konzoly Switch spoločnosť nevyžadovala platbu za hranie multiplayeru. To sa však s príchodom Switchu zmenilo a teraz to nájdete v jednom výhodnom balíku. Nintendo Switch Online teda ponúka online hranie, ukladanie pozícií na cloud a knižnicu hier.

V prípade, že máte doma Switch viacerí, alebo sa chcete o predplatné podeliť, môžete zvážiť variant Family. Ten je dostupný iba v ročnej verzii a za cenu 34,99€ dostanete prístup až na 8 zariadení Nintendo Switch. Vhodné ak máte veľkú rodinu a všetci ste fanúšici tejto konzoly. Porovnanie toho, čo vám ponúka táto predplatná služba nájdete pekne a prehľadne rozpísané na oficiálnej stránke.

Ubisoft+

Dostupné na platforme PC.
Cena za mesiac: 14,99€

Ak ste fanúšik hier od spoločnosti Ubisoft a vaše srdce patrí sériám ako Assassin’s Creed, Far Cry, Watch Dogs, alebo nejakej zo značky Tom Clancy, toto predplatné je pre vás ako stvorené. Obsahuje totiž takmer všetky hry od Ubisoftu a čo je najlepšie – v tej najvyššej možnej edícii. Nielenže získate plnú hru, dokonca aj novinku hneď pri vydaní, ale získate aj jej najvyššiu edíciu a všetky DLC. Či už vydané, alebo chystané.

Jedinou nevýhodou je momentálne to, že predplatné je dostupné iba na platforme PC. Konzoloví hráči tak nemajú možnosť zapojiť sa do predplatného. Aspoň zatiaľ nie. Aj keď v poslednej dobe prichádzajú informácie, že Microsoft by po vzore EA Play chcel do Game Pass-u zaradiť aj Ubisoft+. Nič také však zatiaľ potvrdené nebolo. Niekoho môže odradiť aj vyššia cena, než u konkurencie, vzhľadom na to, že dostanete hry iba od jedného vývojára. Ak sa ale rozhodnete do toho ísť, určite nebudete sklamaní. Najmä ak ste, ako sme už spomenuli, fanúšikovia hier od Ubisoftu.

Humble Choice

Dostupné na platforme PC.
Cena za mesiac: od 4,49€ do 17,99€

Humble Choice je špecifické herné predplatné. V prvom rade sa pýši jednou veľkou výhodou a tou je, že všetky hry, ktoré dostanete sú vaše už navždy. Nejde teda primárne o kolekciu niekoľko stoviek hier, ktoré sú stále v ponuke a môžete si vyberať. Ide o predplatné, v ktorom každý mesiac dostanete na výber niekoľko hier a sami sa rozhodnete, ktorú si chcete nechať navždy. Počet hier závisí od typu predplatného.

V ponuke je niekoľko verzií, tá základná vás vyjde na 4,49€ mesačne a dostanete za ňu prístup k takzvaným Trove hrám. Ide o akýsi balík nezávislých DRM-free hier, z ktorých si môžete vyberať. Ak chcete zo svojho predplatného získať viac, môžete si zaplatiť verziu Premium. Momentálne prebieha na stránke akcia pre nových predplatiteľov. Bežne stojí Premium 17,99€ mesačne a vybrať si môžete až 9 hier. Ak ste ale v predplatnom nový a rozhodnete sa do toho ísť, momentálne získate za cenu 9,95€ mesačne až 12 hier.

Potom je tu ešte balíček Basic, ktorý ponúka prístup k Trove hrám a trom hrám mesačne za cenu 13,99€. Humble Choice je voľbou predovšetkým pre hráčov, ktorí chcú skúsiť niečo nové, neboja sa objavovať nové tituly aj od menej známych vývojárov. Nenájdete tu vždy AAA tituly, aj keď často sa tam vyskytujú. Čo je ešte lepšie, každým svojim nákupom podporujete dobrú vec, keďže celý princíp stránky Humble Bundle bolo a je podporovať rôzne charity a neziskové organizácie.

Apple Arcade

Dostupné na platformách iOS, iPad OS, tvOS a macOS.
Cena za mesiac: 4,99€

Apple Arcade j skvelým herným predplatným pre každého, kto denne používa ekosystém spoločnosti Apple a chce sa hrať tie najlepšie videohry, ktoré mobilné hranie môžu ponúknuť. Súčasťou predplatného je široká a pestrá knižnica videohier. Nájdete tu vyše 100 hier od známych aj menej známych vývojárov. Najlepšie však je, že akonáhle si zaplatíte predplatné, vo svojej hre neuvidíte ani jednu reklamu.

Predplatné ponúka širokú škálu herných žánrov. Od hlavolamov, cez športové hry až po komplexné RPG tituly. Množstvo hier je taktiež exkluzívnych práve pre toto predplatné, takže inde si ich nezahráte. Nevýhodou je pomalšie pridávanie nových titulov, ak si to porovnáme napríklad s Game Pass-om, PlayStation Now ba dokonca aj Nintendo Switch Online má nové hry častejšie než Apple Arcade.

Pri štarte služby bolo v ponuke množstvo skvelých titulov, no časom sa pridávanie hier spomalilo. Na druhú stranu netreba očakávať až tak veľa, keďže rozumná je aj cena predplatného. Iba 4,99€ na mesiac. Ak si chcete predplatné predtým vyskúšať, môžete tak urobiť na jeden celý mesiac zadarmo. Podrobné informácie o Apple Arcade nájdete na oficiálnej stránke.

Google Play Pass

Dostupné na platforme Android.
Cena za mesiac: 4,99€

Za rovnakú cenu ako Apple Arcade sa môžete hrať aj na svojich mobiloch a tabletoch s operačným systémom Android. V podstate ide o úplne to isté, ako v prípade Apple Arcade, iba pre inú platformu. Teda množstvo hier a žiadne reklamy v nich. Výhodou oproti Apple Arcade je však väčšia ponuka hier, momentálne vyše 350 titulov. Hry dostupné v predplatnom tiež nemajú žiadne mikrotransakcie, takže získate kompletnú hru bez nutnosti niečo kupovať.

Na druhú stranu, aj keď Play Pass ponúka širšiu knižnicu hier a dokonca aj nejaké exkluzivity, kvalitných hier je k dispozícii asi rovnaký počet ako v Apple Arcade. Aj tak by ste však nemali mať problém nájsť si svoju obľúbenú hru napríklad na cesty, alebo na skrátenie dlhej chvíle. S priaznivou cenou za mesiac je to to najlepšie, čo do svojho Android zariadenia dostanete. Viac informácií sa dozviete taktiež na oficiálnej stránke predplatného.

Prime Gaming

Dostupné na platforme PC.
Cena za mesiac: 5,99€

Ak už ste členom programu Amazon Prime, je veľká šanca, že ste prišli o množstvo skvelých hier. Twitch ich síce pred vami neskrýva, no treba si ich vo svojom účte nájsť a aktivovať. Množstvo predplatiteľov Amazon Prime ani nevie, že okrem statusu na Twitchi a jedného odberu pre streamera zdarma, májú k dispozícii aj hry a takzvaný loot. Ten obsahuje rôzne doplnky do už vydaných hier. Napríklad peniaze do GTA Online, kozmetické doplnky do rôznych, aj AAA hier a podobne.

Okrem toho však máte možnosť aktivovať si aj niekoľko hier, ktoré vám ostanú navždy. Ponuka sa mení každý mesiac a zvyčajne je k dispozícii 12 rôznych hier. Okrem vyššie spomínaných výhod dostanete aj prístup k filmom a seriálom vrámci služby Prime Video. Aj keď ich nie je veľa, aj filmová knižnica sa stále rozrastá. Fanúšikov automobilov určite zaujme napríklad The Grand Tour. Na záver ešte raz pripomíname – ak už ste predplatiteľom, utekajte si skontrolovať svoj účet, možno nájdete hru, ktorá sa stane vašou novou obľúbenou.

GeForce Now

Dostupné na platformách PC, Mac, Android a Nvidia Shield TV.
Cena za mesiac: od 0€ do 9,99€

Našou poslednou hernou predplatnou službou v zozname je GeForce Now. Tá však funguje na princípe streamovanie hier. Hru si teda nestiahnete do vášho počítaču, respektíve iného zariadenia a nevlastníte ju. Prístup k hrám a na cloud máte vždy, pokiaľ si platíte za predplatné. Je to v podstate nevýhoda, keďže ostatné predplatné služby v našom zozname vám aspoň umožňujú hru stiahnuť. Všetko zlé je však na niečo dobré a inak to nie je ani v tomto prípade.

Streamovanie je vhodné najmä vtedy, ak nemáte herný počítač, no chcete sa hrať najnovšie hry na najvyšších možných nastaveniach. Presne to GeForce Now ponúka. Netreba vám žiadny silný stroj, keďže si k sebe v podstate len streamujete video. Čo vám však treba je rýchly internet, aby bol váš zážitok dokonalý. Narozdiel od podobnej služby, akou je Google Stadia, GeForce Now neobsahuje vlastnú hernú knižnicu. Namiesto toho obsahuje niekoľko free-to-play titulov, ako napríklad Destiny 2 alebo Fortnite. Ak si teda neplánujete do GeForce Now preniesť svoje vlastné hry (čo je samozrejme možné) toto predplatné pravdepodobne nenaplní vaše herné chúťky.

Dôvod, prečo sme uprednostnili GeForce Now pred Google Stadia je však jednoduchý. Ponúka predsa len viac za menej peňazí. Hlavne možnosť hrať úplne zadarmo. Samozrejme, prináša to so sebou isté nevýhody. Napríklad iba hodinu hrania bez prerušenia. Po hodine sa musíte odpojiť a pripojiť znova. Pripojenie sa vám však nemusí podariť, keďže zadarmo chcú hrať aj ostatní. V prípade, že chcete byť vždy pripravení na hranie, máte možnosť zaplatiť si balík Priority za 9,99€ mesačne. Získate tak prednostný prístup, dlhšiu dobu hrania a hlavne – RTX ON.

Ktoré herné predplatné je teda najlepšie?

Otázka, na ktorú je len ťažko dať jednodznačnú odpoveď. Aj keď svojho favorita máme, každý má iné preferencie. Niekto chce hrať exkluzívne tituly od Sony a nevadí mu, že herná knižnica neobsahuje najnovšie hry. Niekto, naopak, potrebuje novinky hneď v deň vydania a niekto sa chce hrať prevažne na mobile. Preto sme napísali tento článok, aby si vybral každý hráč.

Jedna vec je ale jasná, vzhľadom na cenu, počet hier a možnosti, je momentálne najlepší pravdepodobne Xbox Game Pass. Ten ponúka množstvo hier, exkluzívne Xbox tituly aj pre PC hneď v deň vydania a v jednom mesačnom poplatku aj hranie na Cloude a na konzolách. Nezaostáva ani PlayStation Now, aj keď zoznam herných titulov je o niečo starší.

Naopak, ak vám zaujímajú len hry od Electronic Arts alebo Ubisoft, máte vo výbere jasno. No a ak ste mobilný hráč, vyberiete si v zásade podľa platformy, na ktorej fungujete. V prípade, že chcete podporiť dobrú vec a zahrať si aj menej známe tituly, je tu pre vás Humble Choice. Skutočne je to široký výber predplatných služieb, pričom každá z nich ponúka niečo iné, no predsa majú niečo spoločné. Ponúkajú hráčom hrať sa ich obľúbené hry za rozumné mesačné poplatky.