Najhoršie hodnotená hra na Steame. Viete, ktorá to je?

Odoberaj novinky cez  Google News
Obchod Steam
Zdroj: steampowered.com

Keď sa povie najhoršie hodnotená hra, človek si hneď predstaví nevydarený, nízkorozpočtový titul. Nemusí to však byť celkom pravda, čo dokazuje aj portál Kotaku. Titul najhoršie hodnotenej hry na Steame si totiž malo odniesť štúdio Paradox, teda tvorcovia veľmi obľúbených grand stratégií.

Áno, presne to štúdio, ktoré v minulom roku prinieslo jednu z najlepšie hodnotených hier – Crusader Kings 3. Práve toto štúdio totiž do sveta vypustilo rozšírenie Leviathan, pre dnes už niekoľkoročnú stratégiu Europa Universalis IV. Tá má výrazne rozširovať možnosti diplomacie, ekonomiky a zameriava sa aj na kolónie, resp. koloniálnu politiku.

Vyzerá to však tak, že autori toto rozšírenie tak úplne nedotiahli k dokonalosti. Na Steame si totiž v súčasnosti nesie súhrnné hodnotenie „extrémne záporné“. Len desať percent hráčov malo pre DLC vľúdne slová. Zaujímavé je, že najhoršie hodnotená hra na Steame ako celok – Flatout 3: Chaos & Destruction, potešila aspoň 14 % hráčov.

Pýtate sa, v čom je rozšírenie Leviathan tak zlé? Na vine je celá rada problémov. Hráči sa sťažujú na to, že balíček za 20 € vôbec nefunguje. Pri hraní sa mali stretnúť s problémami so základnými hernými mechanizmami, alebo napr. s tým, že nešlo utrácať niektoré meny. Nehovoriac o tom, že niektoré procesy nešlo spustiť či o poškodeniach uloženej hry.

Máte s týmto rozšírením skúsenosti? Ktorá hra by si podľa vás zaslúžila titul „najhoršie hodnotená hra“? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.

Na záver len dodáme, že pred pár dňami sme vám priniesli aj predbežnú recenziu na Valheim. Ten však paradoxne nedostal vôbec zlé hodnotenie.