Nadizajnujte si vlastný ovládač, Xbox Design Lab sa vracia

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Design Lab sa vracia
Zdroj: Microsoft

Niekoľko mesiacov po štarte konzol Xbox Series X a S spoločnosť Microsoft spúšťa Xbox Design Lab. Ten bol na niekoľko mesiacov pozastavený a pokiaľ ste chceli vlastný Xbox ovládač, mohli ste si vybrať iba z tých, ktoré vytvoril Microsoft. To sa však zmenilo a dnešným dňom sa Design Lab vracia. Ak si chcete vytvoriť a nadizajnovať vlastný Xbox ovládač, máte možnosť.

Predstavenie prebehlo na prezentácii Xbox Games Showcase Extended. Microsoft povedal, že program museli počas štartu Xbox Series X a S pozastaviť, ale nadišiel čas znova ho spustiť. Vaše možnosti pri tvorbe vlastného ovládaču nie sú neobmedzené, ale určite sú bohaté. Na výber máte z 18 rôznych farieb, pričom tri sú úplne nové. Čo je najlepšie, Xbox Design Lab umožňuje vybrať si farbu v podstate na každú časť ovládaču. Plus vlastné ABXY tlačidlá.

Za doplatok je k dispozícii aj gravírovanie vlastného nápisu na spodnú časť ovládaču. Keďže tieto ovládače treba vyrobiť špeciálne podľa vašej objednávky, Microsoft upozorňuje, že výroba a následné doručenie môže trvať až 28 dní. Cena je však prijateľná – 70 dolárov. Ak sa vám nechce vymýšľať vlastný dizajn,môžete si vybrať niektorý z preddefinovaných dizajnov. Napríklad v štýle hier Grounded alebo Psychonauts 2. Navyše, tieto nové ovládače sú vyrobené z materiálov, ktoré sú prijateľnejšie k prírode.

Ak máte záujem nadizajnovať si vlastný Xbox ovládač, zamierte si to rovno na stránku Xbox Design Lab cez tento odkaz.