Nadchádzajúci mini-PC s Ryzenom – MinisForum TH50

Odoberaj novinky cez  Google News
MiniPC MinisForum TH50
Zdroj: minisforum.com

MinisForum, malý, ale o to jedinečnejší výrobca mini-PC je populárny pre svoju sériu počítačov osadených procesormi Ryzen. Začiatkom tohto mesiaca a teda, decembra, spoločnosť MinisForum zverejnila informácie o ich nadchádzajúcej Ryzen 5000X sérii mini-počítačov. Tá má byť dodávaná spolu s dedikovanou grafickou kartou.
Stále však nie je isté, kedy dorazí. Tento mini počítač má byť osadený Ryzen procesorom, ale už za krátko môžeme očakávať príchod modelu s Intelom.

Prechádzajúci mini počítač s Intel čipom bol TL50, ktorý bol osadený procesorom Intel Core i5-1135G7. Ten dorazil ešte v máji 2021. Nový mini-PC TH50 bude však výkonnejší a dodávaný s Intel Core i5-11320H. Práve tento osadený procesor bude so 4 jadrami a 8 vláknami s taktom od 2,5 do 3,2 GHz v závislosti od nastavenia TDP. Bude môcť byť pretaktovaný až na 4,5 GHz a počítač by mal disponovať vylepšenou Xe grafickou kartou s taktom až na 1,35 GHz a 16 GB LPDDR4 operačnej pamäte priamo na matičnej doske. S Intel čipom prichádza aj podpora Thunderbolt 4 portu.

Pre viac informácií o mini-PC TH50 sledujte oficiálny obchod spoločnosti MinisForum.