Na vydanie GTA 6 si ešte počkáme, údajne bude mať meniacu sa mapu

Odoberaj novinky cez  Google News
Dátum vydania GTA 6
Zdroj: gta.fandom.com

Všetci, ktorí netrpezlivo čakajú na vydanie GTA 6, budú svoje očakávania musieť ešte na pár rokov odložiť. O vydaní nového Grand Theft Auto sa toho na internet popíše každý deň množstvo vecí, no minimum z nich je potvrdených a ide o špekulácie. Potom záleží už len na tom, či tieto informácie pochádzajú z dôveryhodného zdroja, alebo nie. My si v tomto článku povieme o informáciách, ktoré prezradil dôveryhodný zdroj. To však neznamená, že sú automaticky pravdivé.

Najdlhšia pauza medzi GTA-čkami

V prípade série Grand Theft Auto ide momentálne o najdlhšie trvajúcu pauzu medzi hrami. Už teraz na pokračovanie čakáme podstatne dlhšie, než kedykoľvek predtým. Navyše si musíme ešte nejaký ten rok počkať. Podľa známeho leakera sa nového GTA 6 nedočkáme skôr ako v roku 2025. To znamená minimálne štyri roky čakania od teraz. Jeho tvrdenie podporuje aj vyjadrenie spoločnosti Take-Two na nedávnom stretnutí akcionárov. Nikoho by teda nemalo prekvapiť, že Rockstar vydáva GTA 5 na konzoly Xbox Series X a PlayStation 5. Majú totiž čas.

Leaker, o ktorom sa bavíme, je Tom Henderson. Ten už úspešne “predpovedal” rôzne detaily z hier Call of Duty alebo nového Battlefield 2042. Vydal nové video, v ktorom tvrdí, že GTA 6 bude zasadené do moderného Vice City. To sa trochu bije so skoršími tvrdeniami, ktoré hovorili o zasadení do roku 1980. Henderson na to reaguje tvrdením, že Rockstar chce svojim vývojárom poskytnúť voľnú ruku pri vytváraní obsahu do GTA Online a s touto mapou, v modernej dobe, to bude jednoduchšie.

Mapa sa bude meniť, podobne ako vo Fortnite

Navyše, táto mapa by sa podľa neho mala meniť, respektíve vyvíjať. Podobne ako to má napríklad Fortnite. Taktiež sa vynárajú rôzne informácie o tom, že podobne ako v GTA 5 aj v 6-ke budeme hrať za niekoľko postáv, nie len za jednu. Tak či onak, hráči si na vydanie GTA 6 ešte počkajú. Hra by mala vyjsť na konzoly Series X, PlayStation 5 a PC. Keďže momentálne je nové konzoly ťažké zakúpiť, Rockstar chce určite počkať, kým ich bude mať viac ľudí, aby maximalizovali predaj.

Ďalšia vec, prečo sa Rockstar neponáhľa s vydaním GTA 6, je dobre zarábajúci Online. O tom sme podrobnejšie písali v tomto článku. Ak vás táto téma zaujíma, určite si článok prečítajte.