Na Slovensku štartuje prvá EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy

Odoberaj novinky cez  Google News
Každý môže byť ŠAMPIÓN v EHOKEJ Lige
Zdroj: esportsentertainment.sk

Na Slovensku štartuje PRVÁ oficiálna eŠportová hokejová liga pre hráčov PlayStation. Prihlásiť sa môže každý. Či fanúšik hokeja, samotní hokejisti, gejmeri i široká verejnosť. Do tohoto projektu sú zapojené dokonca všetky kluby najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Prize money 15 000 Eur je historicky najvyššia výhra v e-hokejovej lige na Slovensku či v Českej republike

Registrácia sa začala už včera, 25. marca 2021 priamo na webe ehokejliga.sk. Následne prebehne päť kvalifikačných kôl. V nich budú hráči zbierať body a tí najlepší sa môžu uchádzať o miesto v jednom z jedenástich slovenských tímov TIPOS Extraligy.

Draft e-hráčov prebehne 16. apríla. Každý tím si v drafte vyberie dvoch hráčov, ktorí ho budú reprezentovať v EHOKEJ Lige TIPOS Extraligy. Hráči si budú môcť zvoliť preferované kluby.

Základná časť EHOKEJ Ligy sa začne 20. apríla a posledný zápas je naplánovaný na 3. jún 2021

Z tabuľky základnej časti postúpi osem najlepších tímov do play off. Víťazný tím, ktorý získa titul majstra Slovenska v EHOKEJ Lige a finančnú výhru, spoznáme vo finále 24. júna 2021. Všetky pravidlá súťaže sú aj na webe ehokejliga.sk. EHOKEJ Liga sa odohrá na platforme PlayStation 4 alebo PlayStation 5 v hre NHL 21 v režime Hockey Ultimate Team.

Hracie dni sú utorok, streda a štvrtok.

„Hokej je na Slovensku národným športom a do povedomia sa vo veľmi významnej miere dostáva aj jeho e-športová verzia. Už teraz máme dokonca svetovo veľmi známe mená v komunite e-hráčov hokeja. Sme radi, že aj slovenské hokejové kluby sa zapojili do tohto trendu, ktorý im môže priniesť nových fanúšikov z radov aktívnych gamerov. My vnímame e-hokej a e-šport aj ako priestor pre mladých ľudí na budovanie sociálnych väzieb. Chceme klubom aj samotným hráčov poskytnúť viac, ako len pôžitok z hrania.“

Ondrej Klokoč zo spoločnosti ESPORTS ENTERTAINMENT, ktorá organizáciu celej EHOKEJ Ligy zastrešuje aj v spolupráci s partnermi

Generálnym partnerom EHOKEJ Ligy je spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. TIPOS je najväčším donorom športu na Slovensku. Každoročne podporuje športové zväzy a množstvo projektov zo športovej oblasti. V súčasnosti má ambíciu získať rovnaké renomé aj v segmente elektronických športov.

„Naša spoločnosť je hrdým partnerom športu na Slovensku. Preto sme sa rozhodli podporiť aj slovenský e-šport. Túto oblasť nevnímame ako niečo, na čom by sme chceli v krátkom čase komerčne zarobiť. Našu úlohu na poli e-športov vnímame aj v rámci našej spoločenskej zodpovednosti – chceme zveľadiť a kultivovať tento priestor aj na Slovensku, a to prostredníctvom silnej podpory partnerov, ktorí majú v tomto smere pripravené kvalitné a progresívne projekty.“

Stanislav Molnár, výkonný riaditeľ sekcie produktov a člen predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti TIPOS

Fanúšikovia EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy budú môcť sledovať online prenosy so štúdiom a komentátorom na kanály Youtube a streamovacej platforme Twitch. Najlepšie okamihy z každého kola základnej časti a play off nájdu aj na Facebookovej stránke a Instagram profile EHOKEJ Liga, všetky zaujímavé rozhovory a novinky zase na stránke ehokejliga.sk.