Na nové Need for Speed si počkáme dlhšie, štúdio má iné priority

Odoberaj novinky cez  Google News
Need For Speed Logo
Zdroj: Spawn.sk

Electronic Arts dnes oznámilo zmenu v pláne vydávania hier. Týka sa to pretekárskeho titulu Need for Speed, ktorého sme sa mali dočkať tento rok. Bohužiaľ sa tak nestane a Electronic Arts rozhodlo, že štúdio Criterion sa presunie na pomocný vývoj nového Battlefieldu.

Aj keď nové Need for Speed ešte nemá oficiálny dátum vydania, EA prezradilo, že vyjsť by malo vo fiškálnom roku 2022. To znamená niekedy v rozmedzí apríla tohto roku až marca budúceho roku. Tieto plány už nie sú platné. Electronic Arts presúva nové, zatiaľ nepomenované Need for Speed na fiškálny rok 2023. To znamená, že sa ho dočkáme niekedy v rozmedzí apríla 2022 až marca 2023.

Tieto informácie pochádzajú priamo od EA. Na svojej oficiálnej stránke napísali aktuálne informácie k niekoľkým pripravovaným hrám. Veľkou témou ostáva stále nový Battlefield, ktorý bude podľa EA výnimočná hra so všetkým, čo k tomu patrí. Nie je žiadna novinka, že štúdio robí novému Battlefieldu veľkú reklamu. Pravdepodobne sa chystajú na niečo veľké a niektoré informácie, aj keď nepotvrdené, sú už známe.

Štúdio DICE, primárny vývojár nového Battlefieldu vraj odvádza skvelú prácu aj napriek obmedzeniam, vďaka ktorým musia pracovať z domu. Potrebujú však každú ruku navyše a preto sa EA rozhodlo, ako to nazvali, k odvážnemu kroku a priradilo štúdio Criterion na pomocný vývoj. To všetko preto, aby nám tento rok mohli priniesť tú najlepšiu Battlefield hru vôbec. Čo sa týka nového Need for Speed, Criterion sa k vývoju vráti hneď ako skončia ich pomocné práce na hre Battlefield.

Treba však poznamenať, že EA neostane úplne bez pretekárskej hry počas nasledujúcich 12 mesiacov. Nedávno totiž odkúpilo štúdio Codemasters a tí už určite pracujú na niečom novom.