Na filme podľa hry Portal sa stále aktívne pracuje

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Portal
Zdroj: Valve

S filmami podľa hier sa v posledných mesiacoch a rokoch roztrhlo vrece. Bohužiaľ, väčšina filmov, ktoré sú natočené podľa hier, nedosahujú rovnakých kvalít ako ich predlohy. Možno sa to zmení s príchodom ďalšieho podobného filmu, tentoraz podľa hry Portal. Aj keď nejde o žiadnu novinku a o prípravách sme vedeli už skôr, informácií bolo v poslednom čase žalostne málo. Až doteraz.

Známy režisér J.J. Abrams totiž potvrdil, že film podľa hry Portal je stále aktuálny a pracuje sa na ňom. Pod taktovku si ho vzalo štúdio Warner Bros., ktoré na filme úzko spolupracuje so spoločnosťou Valve. Ak vám toto oznámenie nič nehovorí, alebo ste mierne prekvapení, že sa niečo také deje, nemajte strach. Je to už nejaká doba, čo bol film Portal ohlásený. Bolo to dokonca ešte v roku 2013. Vtedy Valve spolu s J.J. Abramsom oznámili, že privedú Portal na filmové plátno.

Abrams v rozhovore pre zahraničný portál IGN tiež potvrdil, že majú pripravení scenár a majú sa od čoho odraziť. Viac detailov však neposkytol. Stále tak nevieme kto napísal scenár, akí herci budú do filmu obsadení, alebo kedy bude mať premiéru. Jediné, čo sme sa dozvedeli je, že film má vraj naozaj potenciál a diváci si s nim užijú množstvo zábavy. Dúfame, že snáď už čoskoro sa dozvieme viac. Možno by sa zišiel aspoň krátky teaser alebo trailer.

Ak vás skôr zaujímajú filmy alebo seriály podľa hier, o ktorých sa vie viac, možno vás bude zaujímať seriálová adaptácia Resident Evil. Tá už dokonca má aj dátum vydania a ďalší trailer. Viac si o tom môžete prečítať na tomto odkaze.