Na E3 došlo k predstaveniu Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Odoberaj novinky cez  Google News
Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin sa ukázal na E3
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Spoločnosť Square Enix v rámci E3 predstavila hru Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin. Titul má naplánované vydanie v roku 2022 pre konzoly Xbox One, Xbox Series X | S, PS4 a PS5. Momentálne je pre hru aj časovo obmedzené demo na PS5.

Odhalenie prebiehalo počas Square Enix prezentácie. Hra je vyvíjaná štúdiom Team Ninja, ktoré má na konte hry ako Ninja Gaiden a Nioh. Demo ukážka bude k dispozícii iba do 25. júna 2021 04:59 h nášho času.

Herný trailer predviedol niekoľko souls-like akcií s hlavnou postavou, ktorá sa snažila „zabiť chaos“. Veľmi zvláštny cieľ, ak to vôbec je pravý cieľ. Popis k traileru na YouTube ukazuje, že táto hlavná postava sa volá Jack a jeho spojencami sú Ash a Jed. Trojica otvorila brány do svätyne chaosu s plánom poraziť chaos. Proroctvo naznačuje, že by to mohli byť bojovníci svetla.

V tlačovej správe veterán Final Fantasy, Tetsuya Nomura, kreatívny producent hry, uviedol: „Aj keď to je Final Fantasy, hrá ma odlišný zážitok- nie je pochýb o tom, že posolstvo Final Fantasy prúdi v jeho žilách. Prijali sme túto ťažkú výzvu pre tento vyspelý a štýlový titul. Potrebujeme ešte trochu času, kým ho dokončíme, a hoci je bojový systém krvavý, spája sa s príbehom, takže dúfam, že túto príležitosť využijete a titul si vyskúšate.“

Informácie o Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin ešte pred samotnou E3 unikli minulý mesiac a správy naznačovali, že hra by mohla zaujať podobný prístup ako Nioh. Je to štvrtá nová hra vyvíjaná Final Fantasy, spolu s Final Fantasy 16, Final Fantasy Remake 7 Part 2 a Final Fantasy 14.

Objavujú sa však správy, že demo hry Stranger of Paradise je poškodené. IGN sa pokúsilo stiahnuť ukážku na PS5 a zistilo, že skutočne nefunguje.