Na čom aktuálne pracuje Hideo Kojima?

Odoberaj novinky cez  Google News
Hideo Kojima pracuje na novom projekte
Zdroj: mimicnews.com

Herný svet sa v poslednom období, zdá sa, pýta len jednu otázku. Na čom aktuálne pracuje Hideo Kojima? Akoby sme sa báli, či má známy japonský dizajnér a producent videohier vôbec z čoho žiť. Realita je však taká, že po sérii Metal Gear či titule Death Stranding sú hráči doslova hladní po ďalšej jeho hre. Aj preto sa už na pravidelnej báze objavujú rôzne „zaručené“ tvrdenia o jeho krokoch.

Pripomeňme, že Kojima po tom, čo spolupracoval so Sony na spomínaom Death Stranding, prešiel pod krídla spoločnosti Microsoft. Najčastejšie sa špekuluje o novej hre zo sveta Silent Hill, ale kde je vlastne pravda?

Za zmienku stojí fakt, že počas uplynulého víkendu sme sa dozvedeli o plánoch spoločnosti Konami, oživiť svoje najväčšie značky. V produkcii má byť údajne remake Metal Gear Solid 3 či prerábka Castlevania. Podľa všetkého si značku Silent Hill zobralo hneď niekoľko externých štúdií. Môžeme sa preto domnievať, že vzniká viacero projektov naraz. Na jednom z nich sa má podieľať prominentné japonské štúdio.

Zamotaná situácia

Podľa istého zahraničného portálu Gematsu, má byť oným prominentným štúdiom Kojima Productions. Projekt má naviac financovať Sony. Na tomto mieste je dobré pripomenúť, že Hideo Kojima mal dohliadnuť na vývoj ďalšej hry pod touto značkou. Všetko sa však stalo ešte predtým, než sa s Konami rozkmotril a spoločnosť opustil. Naskytá sa nám teda ďalšia otázka – došlo snáď na uzmierenie?

Do tohto chaosu sa ešte zamiešal herec Norman Reedus, ktorý sa pred časom vyjadril, že sa so Sony rieši pokračovanie Death Stranding. No a nakoniec tu máme Microsoft, s ktorým má Kojima spolupracovať najnovšie. Ak by sme mali teda vziať do úvahy všetky špekulácie o tituloch vznikajúcich v Kojima Productions, zrejme by sme napočítali minimálne desať projektov.

Vráťme sa však späť ku spolupráci s Microsoftom. V najnovšej časti The Xbox Era Podcast sa Nick Baker, významný inžinier Azure Hardware Systems Group v spoločnosti Microsoft, vyjadril, že podľa jeho zdrojov má Kojima pracovať na existujúcej značke. A aby toho nebolo málo, opäť raz došlo k popretiu toho, že by malo ísť o Silent Hill.

Ak ste čakali odpoveď na otázku – Na čom aktuálne pracuje Hideo Kojima?, ani tento článok vám ju neprinesie. Jedno je však isté. Kojima na niečom s určitosťou pracuje. Nám tak neostáva nič iné len si počkať a vy dovtedy môžete sledovať náš web pre viac herných noviniek.