Na čo sa môžeme tešiť v šiestom roku hry Rainbow Six Siege?

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Siege - operátor Flores
Zdroj: ubisoft.com

Ubisoft uverejnil plán obsahu na šiesty rok do hry Rainbow Six Siege. Hráčov čaká niekoľko podstatných zmien, ale aj noví operátori, rework mapy a zmeny pre streamerov. Šiesty rok hry odštartuje novou operáciou s názvom Crimson Heist, na ktorú sme upozornili už v tomto článku.

Noví operátori, rework mapy, aj zmeny pre streamerov

Štúdio Ubisoft Montreal, ktoré sa o hru od jej vydania v roku 2015 stará, uverejnilo obsiahle 45-minútové video, v ktorom predstavuje čo môžeme od hry očakávať v nasledujúcich rokoch. Najskôr sa k nám dostane nový operátor – Flores pôvodom z Argentíny. Ten by mal mať ako špeciálnu schopnosť vybuchujúci dron s označením RCE-RATERO. Spomedzi doplnkov si bude môcť vybrať oslepujúci granát (teda flashbang), alebo claymore. Čo sa týka zbraní, vybaviť ho môžete buď AR33 alebo SR-25.

S operáciou Crimson Heist príde aj rework starej mapy, takže sa opäť nedočkáme žiadnej novej. To však nie je na škodu, keďže veľa starších máp v hre potrebujú istú pozornosť. Tentoraz to bude rework mapy Border, teda Hranica. S príchodom najbližšej aktualizácie sa dočkáme aj niekoľkých zmien priamo v hre. Napríklad indikátor priblíženia nového, explozívneho drona bude zobrazený na vašom HUD. Streameri sa potešia novému módu určenému pre nich, ktorý by mal do budúcna obmedziť takzvaný “stream sniping”.

No a nakoniec, s príchodom nového roka v Rainbow Six Siege sa môžeme tešiť aj na nový battle pass a nové kozmetické doplnky, kredity a posilnenia, ktoré z neho môžete získať. Už štandardne bude ponúkať bezplatnú, ale aj platenú verziu.

Neskôr počas roka na nás čakajú ďalšie operácie a ďalší operátori. Aj keď názvy operácií, ani mená operátorov nie sú známe, vieme aspoň, z ktorých krajín budú pochádzať. Po Floresovi príde na rad operátor Nakoda, pôvodom z Ameriky. Ďalej Chorvátsky operátor a nakoniec Írsky. Pre podrobnejší prehľad všetkých zmien vám odporúčame pozrieť si video priložené vyššie. V ňom vývojári preberajú všetky podstatné zmeny v hre, ktoré na nás čakajú.