Na CD Projekt Red bola podaná žaloba kvôli Cyberpunku

Odoberaj novinky cez  Google News
Kancelárie CD Projekt Red
Zdroj: pdvg.it

Právnická firma so sídlom v New Yorku vystupujúca pod názvom Rosen Law Firm nakoniec naplnila svoje hrozby z pred pár dní. Vtedy sme vás na našom webe informovali, že niekoľko právnických firiem zvažuje žalobu na štúdio CD Projekt Red kvôli hre Cyberpunku. Dôvodom má byť zavádzanie zo strany štúdia o reálnom stave hry.

Firma to oznámila v tlačovej správe. V nej uvádza, že na poľské štúdio CDPR podáva hromadnú žalobu v mene všetkých vlastníkov akcii. Ide o rozmedzie od 16. januára do 17. decembra 2020. Tiež uvádza, že cieľom žaloby je opätovné získanie stratených ziskov. Podľa stanoviska je hlavným dôvodom zavádzanie zo strany štúdia o reálnom stave hry. Taktiež uvádza, že CDPR neupozornilo akcionárov, že Cyberpunk 2077 je v podstate nedokončená a nehrateľná hra na konzolách Xbox a PlayStation.

Cyberpunk 2077 má bezpochyby veľa problémov, no len málo z nás by povedalo, že sa to dostane až do takého štádia, kedy sa podávajú žaloby. Ak vás téma Cyberpunk zaujíma viac, môžete si prečítať nasledujúce zaujímavé články, ktoré súvisia s problémami hry: