Na aké veľké hry sa môžeme tešiť v roku 2021?

Odoberaj novinky cez  Google News
Hry v roku 2021
Zdroj: spawn.sk

Herný rok 2020 bol bezpochyby plodným rokom. Vyšlo množstvo skvelých hier na každú z platforiem a každá jedna z hier si našla svojich verných fanúšikov. Aj takých, ktorí budú danú hru hrať v nasledujúcom roku 2021. Ten nám však prinesie aj množstvo nových titulov a bude sa niesť najmä v znamení nových hier na konzoly novej generácie. Pripravili sme si pre vás tento zoznam, ak vás zaujímajú hry v roku 2021.

Či už máte PC, PlayStation alebo Xbox, v tomto zozname si nájde každý niečo svoje. Od nového God of War na konzoly PlayStation, cez New World na PC, až po Halo na Xbox. Nižšie nájdete hry, rozdelené podľa platforiem, ktoré by mali vyjsť v tomto roku, plus niekoľko bonusov. Ale keďže herný svet je nevyspytateľný, v niektorých prípadoch sa, samozrejme, môže stať, že hra bude odložená. My však dúfame, že tento rok bude na odklady skúpy.

Viac platforiem

HITMAN 3

Agent 47 sa už v januári vráti so svojou poslednou hernou kapitolou v novej trilógii. Na starosti ju má stále štúdio IO Interactive a len pred pár dňami sa nám pochválili novým trailerom. Podľa správ priamo od štúdia bude hra miestom pre celú trilógiu. To znamená, že všetky lokácie z predchádzajúcich dvoch hier si budeme môcť zahrať aj v trojke.

Vychádza 20.1. na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Switch, Stadia a PC.

Outriders

Keď sa Mass Effect spojí s Diablom. Aspoň tak popisujú hru rôzne zahraničné herné média. Ide o kooperatívnu hru pre jedného až troch hráčov, ktorú ma pod taktovkou štúdio People Can Fly (Bulletstorm, Gears of War: Judgment). Je to napoly akčná RPG miešaná s divokou strieľačkou.

Vychádza 2.2. na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Stadia a PC.

Riders Republic

Hra pre všetkých nadšencov extrémnych športov s otvoreným svetom. Na starosti ju má štúdio Ubisoft Annecy, rovnaké štúdio, ktoré nám prinieslo hru Steep. V športových hrách sú takpovediac doma. Hra bude obsahovať päť športov – lyžovanie, snowboarding, bicyklovanie, wingsuit a rocket wingsuit. Zaujímavosťou je, že je hra vytvorená na základe skutočného sveta. AK teda narazíte na zaujímavú pamiatku alebo prírodný úkaz, môžete si byť istý, že tam je aj v skutočnom svete.

Vychádza 25.2. na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Stadia, PC.

It Takes Two

Množstvo hráčov si zamilovalo kooperatívnu hru A Way Out, ktorú nám prinieslo štúdio Electronic Arts v spolupráci s Hazelight. S hrami tohto typu má štúdio bohaté skúsenosti a chce na nich stavať aj vo svojom novom titule, ktorý bude rovnako zameraný na kooperáciu dvoch hráčov. Podľa slov herného režiséra Josefa Faresa nám hra “odstrelí mozog”.

Vychádza 26.3. na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC.

Far Cry 6

Pokračovanie úspešnej série Ubisoftu by sa malo vrátiť tento rok s ďalšou časťou. Aj keď dátum vydania v tomto prípade je iba odhadovaný, keďže sa objavil na krátky čas v obchode Microsoft Store. Oficiálny dátum zatiaľ nie je známy a hra môže vyjsť v rozmedzí apríla až marca 2022. V hre sa nám predstaví diktátor Anton Castillo, ktorého si zahral Giancarlo Esposito (Breaking Bad, The Mandalorian).

Vychádza 25.5. (nepotvrdené) na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Stadia, PC.

Back 4 Blood

Ďalší FPS titul od tvorcov úspešnej hry Left 4 Dead. Tí to už však raz skúšali a to s hrou Evolve, ktorá nepriniesla očakávaný úspech a pomaly si strácala podporu hráčov. Vyskúšať to teda chcú s hrou, na ktorú čaká oveľa väčšie množstvo hráčov. Na pokračovanie Left 4 Dead. To je však v nedohľadne a tak sa zdá, že štúdio Turtle Rock predbehne Valve a dodá hráčom to, po čom túžia.

Vychádza 22.6. na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Fanúšikovia hier LEGO a série Star Wars sa určite nemôžu dočkať ďalšej LEGO hry z tohto sveta. Pôvodne mala hra vyjsť skôr, no bola odložená. Je to kompletne nová hra, ktorá vyrozpráva príbeh všetkých deviatich filmov. Všetky filmy sú reprezentované rovnakým dielom a obsahujú nové úlohy, dialógy a prvky. Samozrejme, môžete si vybrať aj poradie, v akom budete hrať.

Vychádza na jar na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Switch, PC.

Mass Effect Legendary Edition

Dlho sa hovorilo o remastri kultovej série Mass Effect, až sme sa nakoniec počas roku 2020 dočkali oficiálneho oznámenia. Táto Legendary edícia bude obsahovať všetok single-player obsah a DLC z pôvodnej trilógie. Remaster ponúkne rozlíšenie 4K na kompatibilných platformách a vylepšenia špecifické pre konzoly novej generácie.

Vychádza na jar na platformy PS4, Xbox One, PC.

Nový Battlefield

O novom Battlefielde toho ešte veľa nevieme. Vieme len to, že by sa mal vrátiť neskôr v tomto roku. Pôjde o nový Battlefield približne po troch rokoch, keďže ten posledný vyšiel ešte v roku 2018. Vývojár DICE chce priniesť “skutočný next-gen zážitok z hrania” nového Battlefieldu a my im v tomto smere naozaj veríme. Mali sme už možnosť vidieť, čo dokážu vytiahnuť zo svojich hier. Hra by mala byť taktiež podľa slov vývojára v rozmeroch, aké sme doteraz nevideli. Zatiaľ nie je jasné, na čo narážali.

Vychádza koncom roka, platformy ešte neboli ohlásené.

Lord of the Rings: Gollum

Naše ďalšie dobrodružstvo do fiktívnej Stredozeme sa bude odohrávať v tomto novom nádejnom titule. Vyrozprávať by mal príbeh, ktorý sme nikdy predtým nemali možnosť počuť, ani vidieť. Napriek tomu by mal ostať verný materiálu, ktorý pripravil J.R.R. Tolkein, ubezpečuje o tom štúdio Deadlic. Gollum je však z veľkej časti hra, v ktorej sa nebude bojovať. Ponúkne prvky podobné hre Prince of Persia.

Vychádza koncom roka na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, Switch, PC.

Gotham Knights

Po rokoch teasovania nám bola konečne predstavená aj nová hra z prostredia superhrdinov. Štúdio WB Games Montreal predstavilo Gotham Knights na prezentácii DC FanDome. Príbeh je zasadený po smrti Batmana a povinnosť brániť mesto prešlo na Robina, Nightwinga, Batgirl a Red Hood-a. Všetky z menovaných postáv budú v hre hrateľné a hra ponúkne online co-op pre dvoch hráčov.

Vychádza v tomto roku na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC.

Hogwarts Legacy

Aj fanúšikovia Harryho Pottera budú mať svoj rok. Čaká na nich úplná novinka a konečne poriadna hra zo sveta Harryho Pottera za veľmi dlhú dobu. Na starosti ju má Avalanche Software a ponúknuť by mala kompletný čarodejnícky zážitok na Rokforte. Príbeh začína v roku 1800 a aj keď pravdepodobne neuvidíme žiadnu zo známych postáv, temné sily nikdy nespia a problémy budú robiť aj tentoraz.

Vychádza v tomto roku na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC.

Resident Evil Village

Hra, ktorá zažila množstvo únikov a vďaka ktorej si štúdio Capcom vyslúžilo hneď niekoľko útokov hackerov. Ten posledný si môžete pozrieť v našom článku. Podobne ako pri RE7, aj Village budete hrať z pohľadu prvej osoby. Momentálne je hra naplánovaná na vydanie iba pre konzoly novej generácie a PC. Je však možné, že sa dostane aj na PS4 a Xbox One.

Vychádza v tomto roku na platformy PS5, Xbox Series X|S, PC.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Čakanie na Bloodlines 2, pokračovanie teraz už kultovej klasiky bolo v tomto roku ešte dlhšie. Hra zažila niekoľko odkladov a stratu niekoľkých senior vývojárov. Napriek tomu to vyzerá, že rok 2021 je konečne rokom, kedy sa tejto hry dočkáme.

Vychádza v tomto roku na platformy PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC.

Rainbow Six Quarantine

Ďalšia hra, pri ktorej sa dátum vydania môže natiahnuť až na rok 2022, preto ju berte s rezervou. Ak by však všetko išlo podľa plánu, už v tomto roku by sme sa mohli dočkať nového Rainbow Six. Má ísť opäť predovšetkým o taktickú hru, tentoraz však v co-op štýle. Základy si berie z populárnej hry Siege a ponúkne kooperáciu niekoľkých hráčov.

Vychádza v tomto roku na platformy PS4, Xbox One, PC.

PlayStation

Destruction AllStars

Možno menšia, ale o to zábavnejšia hra exkluzívne pre konzolu PlayStation 5. Destruction AllStars ponúkne súboje ako na kolesách, tak na nohách. Čo je ešte lepšie, bude súčasťou ponuky hier zadarmo vrámci predplatného PlayStation Plus.

Vychádza vo februári na platformu PS5.

Returnal

Štúdio Housemarque známe vďaka skvelej hre Resogun sa pripravuje na niečo nové. Ich hra Returnal bude vstupom nového žánru do ich portfólia. Hru popisujú ako roguelike titul z pohľadu tretej osoby. Dej sa odohráva na mimozemskom svete, ktorý je procedurálne generovaný. Hra je exkluzívnym titulom pre PlayStation 5 a tak využije všetky jej prednosti, vrátane ovládaču DualSense, rýchleho SSD disku a technológie 3D audio.

Vychádza 19.3. na platformu PS5.

Deathloop

Deathloop je štýlová akčná hra z pohľadu prvej osoby od štúdia Arkane Studios, ktoré môžete poznať najmä vďaka hrám Dishonored a Prey. Dej rozpráva príbeh dvoch nájomných vrahov na retro ostrove Blackreef, ktorý je inšpirovaný 60. rokmi. Jeden z nich sa snaží zničiť časovú slučku na ostrove, zatiaľ čo druhý sa ju snaží ochrániť. Hra je časovou exkluzivitou pre konzolu PlayStation 5, po uplynutí tejto doby bude hra dostupná aj na PC. Bude využívať prednosti ovládaču DualSense.

Vychádza 21.5. na konzolu PS5 a časom aj na PC.

Gran Turismo 7

Závodná hra od Sony, ktorá má vo svojom portfóliu už niekoľko hier zažije svoj debut na konzole PlayStation 5. Stať by sa tak malo v prvej polovici tohto roku. Hra bola ohlásená na PlayStation prezentácii a pôjde o novú hru Gran Turismo od vydania Gran Turismo Sport v roku 2017.

Vychádza v prvej polovici tohto roku na platformu PS5.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Rift Apart sme už mali možnosť vidieť niekoľkokrát. Pravidelne sa hra objavovala v PlayStation prezentáciách. Na starosti ju má štúdio Insomniac a nielenže vyzerá dobre, mala by taktiež využiť všetky prednosti rýchleho SSD disku v konzole PlayStation 5. Vďaka tomu by mala byť hra nesmierne rýchla a v podstate by eliminovať zbytočné a zdĺhavé načítavanie.

Vychádza v prvej polovici tohto roku na platformu PS5.

Horizon Forbidden West

Pokračovania sa dočká aj hra Horizon od štúdia Guerrilla Games. Prvá hra si bezpochyby získala veľký obdiv a u hráčov mala úspech. Najmä zaujímavým herným svetom a pútavým príbehom. Preto by bolo nanajvýš divné, ak by sa nerozhodli priniesť nám aj pokračovanie. Stane sa tak v druhej polovici roka a dobrou správou je, že hra vyjde aj na PlayStation 4. Verzia pre PS5 však bude podľa vývojárov vytvorená “od podlahy”, keďže chcú naplno využiť všetky možnosti novej konzoly.

Vychádza v druhej polovici tohto roku na platformy PS5 a PS4.

GhostWire: Tokyo

Shinji Mikami je mnohými považovaný za legendu herného hororu. Rovnako tak štúdio Tango Gameworks. V tomto titule nám chcú priniesť realistickú, ale predsa jedinečnú verziu Tokia, v ktorom väčšina ľudí jednoducho zmizla z povrchu. Na rozdiel od predchádzajúcich hier od štúdia (The Evil Within) nie je tento titul striktne hororový. Ide skôr o akčnú adventúru s prvkami survival. Hra bude časová exkluzivita pre konzolu PS5, neskôr by mala vyjsť aj na platformu PC.

Vychádza v tomto roku ako časová exkluzivita pre PS5, neskôr aj na PC.

God of War: Ragnarok

Asi najočakávanejšia hra tohto roku a to aj podľa hráčov, ktorí si ju takto zvoli počas The Game Awards. Štúdio Santa Monica ešte musí zverejniť niekoľko podrobných detailov, no už teraz sa na hru tešíme. Od hry sa očakáva, že bude pokračovať v príbehu Kratosa a Atreusa. Mala vy vyjsť v tomto roku, no na presný dátum ešte stále čakáme.

Vychádza v tomto roku na platformu PS5.

Xbox a PC

The Medium

Titul, ktorý poteší najmä fanúšikov hororu. Ide o sľubne vyzerajúcu hru so svojským grafickým štýlom – vykresľuje dve verzie herného sveta zároveň. V hre sa totiž môžete ľubovoľne a kedykoľvek prepínať medzi našim svetom a svetom duchov. Preto je dôležité, aby sa obe verzie vykresľovali zároveň. Na soundtracku pracuje legendárny Akira Yamaoka (Silent Hill).

Vychádza 28.1. na platformy Xbox Series X|S a PC.

Halo Infinite

Ďalšia kapitola slávnej hernej postavy Master Chief v hre Halo bola naplánovaná na vydanie spolu s novou konzolou Series X a S. Bohužiaľ sa tak nestalo a hra potrebuje čas navyše na dokončenie. Dôvodom sú nečakané výzvy, ktorým museli vývojári čeliť a samozrejme aj pandémia. Po novom by hra mala vyjsť na jeseň tohto roku a obsahovať bude aj multiplayer zadarmo. Ten ponúkne 120 Hz na konzole Series X.

Vychádza v jeseni na platformy Xbox Series X|S, Xbox One a PC.

Crossfire X

Populárny akčný titul prichádza po prvý raz aj na konzoly pod názvom Crossfire X. Na starosti ho má štúdio Remedy, ktoré poznáte najmä vďaka hrám Control a Alan Wake. Tí s avšak starajú iba o časť určenú pre jedného hráča. Multiplayer má na starosti štúdio Smilegate.

Vychádza v tomto roku na platformy Xbox Series X|S a Xbox One.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Konečne. To si povedalo množstvo hráčov po odhalení novej hry STALKER. Tentoraz však bude opäť o niečo iná, no stále rovnaká, ako ju milujeme. Podľa slov vývojára ponúkne najväčší otvorený svet, aký sme doteraz v hre mohli vidieť, spolu s prvkami FPS, simulácie a hororu. Microsoft si však tento titul ulovil pre seba a vyjde na konzoly Xbox a PC. Dobrou správou je, že bude dostupný v predplatnom GamePass hneď v deň vydania.

Vychádza v tomto roku na platformy Xbox Series X|S a PC.

Warharmmer 40,000: Darktide

Fatshark, štúdio stojace za hrami Warhammer: Vermintide sa vracia s ďalším pokračovaním. Opäť raz ponúkne kooperáciu až štyroch hráčov. Dej sa bude odohrávať v meste Tertium.

Vychádza v tomto roku na platformy Xbox Series X|S a PC.

Shadow Warrior 3

Ďalšie pokračovanie príbehu Shadow Warrior nám predstaví hlavného protagonistu Lo Wang spolu s jeho spoločníkom Orochi Zilla. Ich úloha je jasná, no nie jednoduchá. Odchytiť draka, ktorého nechtiac vypustili z jeho večného väzenia. Hrateľnosť sa prirovnáva k hrám Doom a Duke Nukem, spolu so samurajským mečom. Ide o exkluzívny titul na platformu PC.

Vychádza v tomto roku na platformu PC.

New World

Hra, ktorá bola oznámená ako jedna z trojice ešte v roku 2016 spoločnosťou Amazon. Medzi zvyšné dve patria hry Breakaway a Crucible. Tie však boli zrušené, alebo ich vývoj skončil. Dva z troch pokusov teda Amazonu nevyšli a teraz chce staviť všetko na ten posledný s názvom New World. Má ísť o MMO hru, ktorá si však prešla oveľa dlhšou cestou, než zvyšné spomínané hry. Jej vydania by sme sa konečne mali dočkať tohto roku.

Vychádza na jar na platformu PC.

Bonusy

GTA 5

Nie je veľa hier, ktoré sa môžu pochváliť tým, že vyšli na tri rôzne generácie konzol. Grand Theft Auto 5 však nie je obyčajná hra a s radosťou prekonáva rôzne rekordy. Pôvodne vyšla ešte na konzoly PlayStation 3 a Xbox 360 a odvtedy vernosť hráčov nezakolísala. Populárny je najmä multiplayer. S príchodom nových konzol hra dostane aj špeciálnu aktualizáciu, ktorá by mala hru pripraviť na konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X a S.

Vychádza v druhej polovici roka na platformy PS5 a Xbox Series X a S.

Prince of Persia: The Sands of Time

Počas minulého roka oznámil Ubisoft aj remake populárnej hry Prince of Persia: The Sands of Time. Dočkať by sme sa jej mali už v marci tohto roku, no prvotné prijatie hry fanúšikmi nebolo práve ideálne. Trailer, ktorý nám Ubisoft ukázal, prirovnávali hráči k hre na mobilné telefóny. Graficky teda hra (aspoň podľa ukážky) nevyniká, no mala by ponúknuť vylepšené herné mechaniky, originálnych dabérov a množstvo technických úprav.

Vychádza 18.3. na platformy PC, PS4 a Xbox One.