Multiplayer v Cyberpunk 2077. Čo už o ňom vieme a na čo sa môžeme tešiť?

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: thedirect.com

O multiplayer časti hry Cyberpunk 2077 by sme sa čoskoro mohli dozvedieť viac noviniek. Na čo však hráči čakajú, je potvrdenie dátumu vydania. Portál Gamespot sa pozrel na to, čo všetko o online časti vieme a na čo sa môžeme už teraz tešiť.

Hneď na úvod všetkých tých, ktorí si myslia, že multiplayer dorazí čoskoro, musíme sklamať. Podľa všetkého si ho nezahráme skôr ako v roku 2022. Dôvodov je hneď niekoľko. Prvým z nich je momentálny stav hry na konzolách PS4 a Xbox One. CD Projekt Red pilne pracuje na zlepšení stavu práve na týchto platformách.

Ďalším dôvodom, prečo multiplayer do Cyberpunk 2077 tak skoro nedorazí je aj samotný plán vývojárov. Tí tento týždeň informovali, že v priebehu roka 2021 sa chcú zamerať najmä na spomínanú úpravu hry v podobe patchov. Neskôr chcú priniesť nejaké tie DLCčka a nakoniec roka by sme sa mohli dočkať voľnej aktualizácie na next gen konzoly.

V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že vývojári na multiplayeri pracujú samostatne. Vyvíja sa tak osobitne od hlavnej hry. Navyše zadarmo bude dostupný pre všetkých, ktorí si kúpili Cyberpunk 2077.

Čo ponúkne multiplayer v hre Cyberpunk 2077?

Informáciou, že titul od poľských vývojárov bude obsahovať multiplayer, už nejaký ten čas disponujeme. Nevieme však, čo konkrétne by sme v ňom, spolu s ďalšími hráčmi, mohli robiť. Na verejnosť sa však dostali nejaké úniky, ktoré čo-to naznačujú.

Podľa všetkého by sme sa mohli dočkať akýchsi heistov, ktoré poznáme z hry GTA V Online. Vzhľadom na systém kriminality, ktorý je už v hre zavedený a na kombináciu hrateľnosti pešo a vo vozidlách, je táto informácia pochopiteľná. Na viac detailov si však budeme musieť počkať.

Na záver len dodáme, že Cyberpunk 2077 je k dispozícii na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC a Google Stadia od decembra 2020. Ponúka svet Night City, Keanu Reevesa, kopu vedľajších misií a takmer rovnakú kopu chýb. Viac si prečítajte v našej recenzii, ktorú sme vám pred pár dňami priniesli.