Mortal Kombat film sa do kín dostane v apríli 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
Mortal Kombat film
Zdroj: twitter.com

Štúdio NetherRealm v minulom roku opäť potešilo fanúšikov bojoviek a brutálneho násilia. Vývojári si s Mortal Kombat 11 rozhodne nespravili hanbu, výborne naviazali na už tradičnú sériu a posunuli ju zasa o kúsok ďalej. Vynikajúce boli mimo iného aj cutscény, z ktorých sa v konečnom dôsledku stal parádny filmový zážitok. S ním si už čoskoro pomeria sily aj skutočný film.

Už nejaký ten čas sa totiž chystá moderná adaptácia. Premiéra mala prebehnúť už 15. januára, natáčanie však nabralo menší sklz. Filmári teraz oznámili náhradný termín. Pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, zamieri Mortal Kombat do kín 16. apríla 2021. Autori sa pri tejto príležitosti pochválili aj novým plagátom. Informácie priniesol portál Collider.

Režisérom projektu je Simon McQuoid, pre ktorého je adaptácia populárnej hry prvotinou. Na filme ako producent spolupracuje James Wan, ktorý je v tejto branži podstatne skúsenejší. Pracoval totiž na filmoch ako The Conjuring 2, The Nun alebo Annabelle.

Zaujímavé je, že Mortal Kombat rovno zamieri aj do služby HBO Max. Diváci si teda budú môcť vybrať, či sa na film pozrú v kine, alebo v pohodlí svojej obývačky. Spoločnosť Warner Bros. totiž nedávno oznámila, že sa tak stane so všetkými filmami, ktoré vyjdu v priebehu roka 2021 (napr. Duna, Matrix 4, Tom & Jerry a ďalší). Po mesiaci však z ponuky zmiznú a odoberú sa na Blu-ray a DVD.