Za premenovaním hry Gods and Monsters stojí aj Monster Energy

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Gods and Monsters
Zdroj: spawn.sk

Vyzerá to tak, že výrobcovi energetického nápoja s názvom Monster Energy sa nepáčilo, že hra má v názve slovo Monster. Aj to bol jedným z dôvodov, prečo sa hra Gods and Monsters nakoniec premenovala na Immortals: Fenyx Rising.

Pri predstavení hry na E3 2019 Ubisoft hru označoval ako Gods and Monsters. Až po niekoľkých mesiacoch sme sa dozvedeli, že sa nakoniec bude volať inak. Ubisoft verejne nikdy nepriznal, že za zmenou názvu stojí problém s ochrannou známkou. Všetko nasvedčuje tomu, že aj to bol jeden z dôvodov prečo sa tak stalo.

Portál TechRaptor má k dispozícií dokumenty, ktoré túto verziu podporujú. Výrobca nápoja Monster Energy v nich tvrdí, že názov Gods and Monster by mohol spôsobiť zmätok a to hlavne kvôli och ochrannej známke Monster. Ubisoft na druhú stranu úplne odmieta akýkoľvek zmätok. Argumentuje tým, že existuje množstvo produktov a aj hier, ktoré používajú slovo Monster bez problémov.

Avšak, namiesto toho, aby sa Ubisoft hrnul do súdneho sporu, ktorý by podľa právnikov z firmy Hoeg Law pravdepodobne vyhral, rozhodol sa hru jednoducho premenovať. Svoje peniaze tak ušetrili a investovali do lepších vecí, než sú súdne spory.

Hra mala pôvodne vyjsť už vo februári tohto roku, no bola odsunutá na neskôr, ešte pred zmenou mena. Tú Ubisoft oficiálne potvrdil iba pred niekoľkými dňami. Počas prezentácie Ubisoft Forward sme sa o hre dozvedeli aj niekoľko zaujímavých noviniek. Hra vychádza 3. septembra na platformy PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X, Stadia a PC prostredníctvom Epic Games Store a Uplay.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

Zaujímavý článok
Night City Wire
Tretia epizóda Night City Wire priniesla ďalšie novinky o Cyberpunk 2077