Mladé talenty prezentovali svoje herné prototypy

Odoberaj novinky cez  Google News
Mladé talenty z Banskobystrickeho kraja
Zdroj: hemisfera.sk

Po mesiacoch práce na herných projektoch dostali študenti, teda mladé talenty z banskobystrického kraja, možnosť predstaviť výsledky svojho snaženia.

V Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici sa 21.9 konal záverečný ceremoniál vzdelávacieho programu vývoja hier LevelUp Banská Bystrica. Program LevelUp, ktorý trval 6 mesiacov, organizuje občianske združenie Hemisféra v spolupráci s American Spaces a Veľvyslanectvom USA na Slovensku. Programu sa zúčastnilo 20 študentov vo veku 15-26 rokov, ktorí počas 3 mesiacov pod vedením lektorov z herných štúdií vytvorili v tímoch 4 unikátne herné prototypy.

Cieľom tejto udalosti bolo prepojiť mladých vývojárov a teda mladé talenty s potenciálnymi zamestnávateľmi a akademickým prostredím v banskobystrickom kraji. Udalosti sa zúčastnili aj americká veľvyslankyňa na Slovensku Bridget Brink a podpredseda BBSK s príhovormi. Hostia spolu s veľvyslankyňou mali po skončení prezentácie dokonca možnosť si hry sami vyskúšať.

Veľvyslankyňa bola podľa vlastných slov z udalosti nadšená, študentom zagratulovala a teší sa na budúcnosť banskobytrického kraja.

Hemisféra ľavá o.z. je občianske združenie, ktoré sa už 6 rokov cez projekty GameCraft, GameCamp, TechArt Camp, LevelUp a Summer Game Dev venuje vzdelávaniu detí, žiakov a študentov základných, stredných a aj vysokých škôl v oblasti vývoja počítačových hier v programovaní, grafike a hernom dizajne.