MinisForum a Manjaro vytvorili DeskMini UM700

Odoberaj novinky cez  Google News
MinisForum DeskMini UM700 Manjaro
Zdroj: minisforum.com

MinisForum a spoločnosť Manjaro sa spojili, aby vytvorili mini-pc poháňaný systémom Linux a s hrdosťou tak predstavujú DeskMini UM700. DeskMini UM700 s rozmermi len 128 x 127 x 46 mm a hmotnosťou iba do 500 gramov je dodávaný zároveň so všestranným výkonným procesorom AMD Ryzen 7 3750H. Tento procesor poháňajú 4 jadrá / 8 vlákien a základný takt procesora sa pohybuje na 2,3 GHz. Ten je možné navýšiť až na 4,0 GHz a tiež má 4 MB vyrovnávacej pamäte L3. Procesor disponuje GPU od AMD, Radeon RX Vega 10 1400 MHz a integrovaným modulom Wi-Fi 4.2 AC7265. MinisForum DeskMini UM700 je možné pripojiť až k trom monitorom a množstvo zostávajúcich rozhraní je vskutku bohaté.

So svojimi špecifikáciami a predinštalovaným systémom Manjaro šitým na mieru bude slúžiť ako dokonalá platforma. Predovšetkým pre vývojárov prichádzajúceho handheld PC Steam Deck, čo uvádza aj samotné Valve v príspevku na svojom blogu.

Vďaka svojmu mimoriadne kompaktnému formátu však môže byť ideálnym každodenným zariadením pre kancelárske alebo rekreačné zameranie.

Špeciálny bonus pre prvých 1 000 zariadení UM700, bude licencia na CrossOver Linux One. Tá používateľom umožní spúšťať mnohé hry, nástroje a aplikácie robené pre systém Windows pri natívnych rýchlostiach. Tie by bez akýchkoľvek problémov mali byť začlenené do prostredia Manjaro.

Technické špecifikácie

Na prednej stranke zariadenia sa nachádza tlačidlo zapínania, 3,5mm jack, 2 x USB Type-A port, 1 x USB Type-C port, digitálny mikrofón a otvor na resetovanie. Na zadnej stranke zasa 2 x USB 3.1 Gen2 porty, 1 x HDMI port, DisplayPort, napájanie, Ethernet port a Kensinghton zámok.

Tak ako v prípade zariadenia, ktoré sme nedávno recenzovali, tak je aj na zariadení UM700 možné vrchný kryt otvoriť stlačením predných rohov. Vrchná časť sa tak vysunie a užívateľ tak získa prístup k “vnútornostiam” celej šasi zariadenia. Tento systém je skvelý pre jednoduchý upgrade komponentov ako RAM, alebo samotného úložiska. V zariadení sa nachádza 2,5 palcový SATA 3.0 slot pre pridanie SSD alebo mechanického disku, dual-channel DDR4 sloty, ktoré je možné doplniť až do 64 GB RAM a M.2 PCIe NVMe port pre SSD.

MinisForum poskytuje aj 2-ročnú záruku pri nákupe z oficiálnej stránky spoločnosti. Balenie obsahuje zariadenie, manuál, napájanie, VESA sadu, kábel HDMI 2.0 a DisplayPort kábel.

Viac informácií o MinisForum DeskMini UM700 sa dočítate na oficiálnej stránke produktu. 16 GB RAM a 256GB SSD verzia má stanovenú maloobchodná cena 529 dolárov a zariadenie s 512 GB SSD 569 dolárov.