Microsoft zrejme chystá vlastnú verziu Dualsense

Odoberaj novinky cez  Google News
DualSense
Zdroj: pushsquare.com

Už je tomu zopár týždňov, čo sme sa „dočkali“ vydania nových konzol od spoločnosti Microsoft a Sony. Filozofia ohľadom next-gen konzol bola v oboch prípadoch rozdielna, pričom odlišný prístup sa prejavil aj pri dizajne gamepadov. Nejde pritom len o ich tvar, ale aj funkcie a možnosť použitia.

Najmä Sony urobila prostredníctvom svojho DualSense krok vpred, avšak PlayStation 5 len veľmi obmedzene podporuje DualShock 4. Naproti tomu Xbox Series X a S sú na ovládače z predchádzajúcej generácie pripravené vo všetkých smeroch. Novopredstavený gamepad od Microsoftu sa od nich zas tak veľmi nelíši.

Ako však informuje portál Techradar, môže sa to zmeniť. Niektorí majitelia mali podľa neho dostať e-mail s dotazníkom, prostredníctvom ktorého Microsoft zisťuje, ako sú s novými konzolami spokojní. Niektoré otázky by sa dali označiť za štandardné – skúsenosti zo systémom či spokojnosť s možnosťami v nastaveniach.

Iné sú už máličko zvláštnejšie. Spadá sem aj otázka, či konzola pôsobí ako next-gen. Najzaujímavejšia je však otázka, či sú majitelia nového Xboxu oboznámení s možnosťami konkurenčného ovládača DualSense. V rovnakej otázke sa nakoniec pýta, či by tieto funkcie taktiež uvítali na ovládači k Xbox Series.

Tým podľa všetkého naráža na adaptívne zadné tlačítka, alebo lepšie povedané triggery, a haptickú odozvu. Phil Spencer sám ocenil, kam Sony funkcie ovládača posunula. V tejto súvislosti zmienil, že je v hernom priemysle dôležité, aby sa spoločnosti od seba navzájom učili.

Zapracuje teda Microsoft na vylepšenej verzii vlastného ovládača? V tejto chvíli nič nie je potvrdené, ale dá sa očakávať, že spoločnosť nebude nasledujúce roky pri tejto generácii konzol len tak nečinne sedieť a čakať na vydanie tých nových. Všetko tak nakoniec ukáže čas.