Microsoft zastavil výrobu konzol Xbox One

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox One sa už nevyrába
Zdroj: eskipaper.com

Microsoft zastavil výrobu konzol Xbox One, aby sa mohol sústrediť na výrobu Xbox Series X/S. Správu o zastavení výroby Xbox One potvrdil portál The Verge. Najprv Micsrosoft odstavil výrobu Xbox One X v júli 2020. Následne na konci roka skončila aj výroba Xbox One Series S.

Táto informácia prišla zrejme v reakcii na správy, ktoré uvádzajú, že Sony pokračuje vo výrobe svojej PS4. Aj keď pôvodne spoločnosť plánovala zastaviť výrobu už na konci minulého roka. Hovorí sa, že Sony bude naďalej pokračovať vo výrobe konzoly aj napriek nedostatku PS5. Plány na výrobu pre tento rok, pre konzolu minulej generácie, sú jeden milión kusov.

Keď píšeme o nedostatku konzol, Microsoft je na tom zatiaľ podobne s konzolou Xbox Series X. Zo slabšou variantou Series S to však už je o čosi veselšie. Tá by mala byť oveľa dostupnejšia. Minimálne na niektorých miestach.

Šéf Xboxu Phil Spencer po uvedení Xbox Series X / S v roku 2020 povedal, že Microsoft vyrobil viac konzol Xbox Series X ako Series S. Na trhu však dopĺňajú aj novými zásobami Series S. Je to preto, že dokáže „postaviť viac čipov zo série S v porovnaní s čipmi v prípade Series X“.

V decembri 2021 predaj Xbox Series X / S v Spojenom kráľovstve prekročil hranicu jedného milióna predaných kusov a predaj vzrástol o 108 % vďaka sprístupneniu väčšieho množstva zásob. Spencer tiež nedávno uviedol, že Microsoft predal viac konzol Xbox Series X / S ako ktorákoľvek predchádzajúca verzia Xboxov. Teraz potrebuje len „uspokojiť dopyt“ spotrebiteľskej základne.

Čo hovoríte na skutočnosť, že Microsoft už nevyrába Xbox One. Dajte nám vedieť do komentára.