Microsoft už teraz pripravuje nový Xbox hardvér

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač Xbox
Zdroj: Unsplash.com (Habib Dadkhah)

Konzoly novej generácie je v dnešných dňoch dostať len ťažko. Platí to ako v prípade PlayStation 5, tak aj v prípade Xbox Series X. Microsoft sa však aj napriek tomu pozerá na budúcnosť a už teraz pripravuje nový hardvér z rady Xbox. Či ide priamo o nástupcu Series X/S, alebo o niečo iné zatiaľ nevieme. Tiež je zrejmé, že nový hardvér neuvidíme tak skoro, ani v najbližších rokoch.

Vyjadrila sa tak Liz Hamren z Microsoftu (CVP of Gaming Experiences and Platforms) v nedávnom rozhovore. Odpoveď na túto otázku prišla po tom, čo Hamren v rozhovore spomenula cloud-gaming. Podľa Microsoftu je cloud budúcnosť, či už pre ich konzoly alebo služby, napríklad Xbox Game Pass. Jedným dychom však dodáva, že nezaspali na vavrínoch a do hardvéru už nebudú toľko investovať. Práve naopak, urýchľujú vývoj aj výrobu nových hardvérov. Spomenula však, že aj keď pracujú na novom Xbox hardvéri, v najbližších rokoch neuvidia svetlo sveta.

Je však nanajvýš prekvapivé, že takéto kroky Microsoft priznal. Ubehlo približne pol roka, čo sa na herný svet dostali konzoly novej generácie a už teraz máme informácie, že sa chystá niečo nové. Hráči by sa však nemali spoliehať na to, že počkajú a kúpia si teda až ten nový Xbox hardvér. Ako sme už niekoľkokrát v tomto článku spomenuli, tak skoro to nebude a ak si kúpite nový Series X alebo S, určite vám dobre poslúži aj niekoľko rokov.

Okrem toho sa Microsoft vo veľkom venuje aj službám, ako napríklad Game Pass a Cloud. Sú to služby, ktoré ťahajú Xbox stále dopredu. Aj keď má konzola od Microsoftu menej exkluzívnych titulov ako konkurenčný PlayStation, hráčov si získavajú najmä vďaka dostupnosti hier. Titul, ktorý hráte na svojom Xboxe môžete s veľkou pravdepodobnosťou hrať aj na PC. Či už formou služby Play Anywhere alebo cez Cloud.