Microsoft si zarobil na tri ďalšie Bethesdy, podpísal zmluvu s armádou

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft HoloLens pre armádu
Zdroj: Microsoft

Ešte v roku 2015 predstavil Microsoft na prezentácii E3 zaujímavo vyzerajúce demo okuliarov HoloLens. Spravil tak s hrou Minecraft. Ide o akúsi rozšírenú realitu, ktorá do skutočného sveta pridáva ten virtuálny. V ukážke sme mali možnosť vidieť Minecraft priamo na stole na pódiu. V skutočnosti tam však nebol.

Odvtedy veľa informácií o okuliaroch HoloLens nebolo. Dnes však vieme, že Microsoft s nimi úplne neskončil. Iba ich využíva na iné účely. Aktuálnou správou je, že Microsoft podpísal kontrakt s americkou armádou, ktorá si objednala hneď niekoľko tisíc týchto okuliarov. Majú slúžiť na výcvik vojakov. Hodnota kontraktu dosiahla až 22 miliárd dolárov, čo za čo by si Microsoft mohol kúpiť tri ďalšie Bethesdy.

Ako upozorňuje portál TechCrunch, ešte v roku 2018 išlo o kontrakt v menších rozmeroch, kedy si armáda objednala iba pár kusov. Teraz však ide o plnohodnotnú dohodu, počas ktorej Microsoft dodá 120-tisíc okuliarov americkej armáde. Má na to desať rokov. Vojakom v podstate umožní zobrazovať rôzne informácie priamo pred očami.

Samozrejme, tieto HoloLens pre armádu nebudú rovnaké, ako sme videli počas ukážky. Odvtedy už dokonca získali aj druhú verziu, HoloLens 2. Budú špeciálne upravené pre potreby armády, no princíp ostáva rovnaký a patria do rovnakej rodiny. Presne špecifikácie nie sú známe, keďže ide o produkt pre armádu a tá si podobné veci udržiava v tajnosti. Jedno je ale isté, Microsoft sa môže smelo pustiť do ďalšieho kupovania. Napríklad aj Discordu, o ktorý prejavil vážny záujem.