Microsoft si zaregistroval záhadný patent. Chystá pre hráčov novú konzolu?

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X aj S
Zdroj: microsoft.com

Rok 2020 bol, aj napriek pandémii koronavírusu, nesmierne bohatý na herné udalosti. Tou najväčšou bolo vydanie nových konzol od spoločností Sony a Microsoft. Okrem toho sme sa dočkali aj mnohých hier, káuz, oznámení, zrušení, odkladov i záhadných informácií.

Inak tomu zdá sa nebude ani v roku 2021 a hneď takto na začiatku roka začal so spomínanou záhadou Microsoft. Ten si totiž zaregistroval patent s označením „XBOX SERIES XS“. Je to predzvesť novej konzoly, alebo si len spoločnosť ochránila názov svojho majetku?

To v tejto chvíli na isto nikto nevie. Mlčí aj samotný Microsoft, ktorý sa k celej záležitosti nevyjadril. Vytvorili tak pre hráčov skvelé prostredie, kde môžu diskutovať, konšpirovať a hádať, o čo vlastne ide. Mnohí si myslia, že by mohlo ísť o digitálnu verziu Xbox Series X. Informuje o tom portál IGN.

Naša redakcia si myslí, že pôjde o konzolu s výkonom Series X bez mechaniky, ale s 1 TB SSD. Sú to však len dohady, rovnako ako všetky ostatné. Spoločnosť totiž pred pár dňami avizovala, že sa chce zamerať na produkciu väčšieho množstva konzol Xbox Series X a S. Bolo by preto prekvapením, ak by prišla s novou variantou konzoly.

Ďalšou možnosťou je, že ide o už spomínanú ochranu značky. Tento patent totiž zabráni iným spoločnostiam v používaní tohto označenia na predaj jednotiek na náklady konzoly Xbox.

Situáciu ohľadom tohto tajomného kroku od spoločnosti Microsoft budeme aj naďalej sledovať. Nákup štúdia ZeniMax, predstavenie Xbox Game Pass a teraz aj tento patent naznačujú, že sa v najbližšom období máme na čo tešiť.