Microsoft sa snaží navýšiť produkciu výroby Series X

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X
Zdroj: xbox.com

Xbox Series X aj Series S sa už na samotnom začiatku predaja zháňali ťažko a zásoby sa minuli takmer okamžite. Šéf Xbox-u, Phil Spencer sa podľa informácií GameSpotu vyjadril, že podnikli určité kroky, aby bolo Xbox konzol dostupných viac a to v dohľadnej dobe. Nie je ale jasné, ako skoro to bude.

Počas podcastu Xbox Live’s Major Nelson s Larrym Hrybom sa Spencer vyjadril, že Microsoft vyrába nové konzoly tak rýchlo, ako to je možné, ale na zvýšení produkcie pracujú aj s ich partnermi. K nim patrí napríklad firma AMD. Tá (nie len) pre Xbox vyrába grafické čipy a procesory.

Spencer sa ďalej vyjadril, že všetky montážne linky pre Series X sú vyťažené. Taktiež dodal, že minulý týždeň telefonoval s CEO AMD, Dr. Lisou Su, ktorej položil dve základné otázky. A to “Ako získame viac?” a “Ako získame viac?”.

Zatiaľ sme naskladnenie konzol novej generácie po úvodnom spustení videli len sporadicky. U nás je takmer nemožné sa k novým konzolám momentálne dostať a aj to sa snaží Microsoft zmeniť. Kedy konkrétne a v akých množstvách budú ďalšie konzoly naskladnené, zatiaľ nie je jasné. Podobný problém má aj Sony s konzolou PlayStation 5. Ďalšie kusy by mohli byť dostupné už vo februári.