Microsoft prinesie svoje exkluzivity aj hráčom na Xbox One

Odoberaj novinky cez  Google News
Konzola Xbox One
Zdroj: Microsoft

Počas konferencie E3 2021 patria nepochybne k jedným z najlepších prezentácií aj Xbox & Bethesda Showcase. Microsoft nám na nej ukázal množstvo hier, pričom veľa z nich boli exkluzívne tituly pre konzolu Xbox Series X. Spoločnosť sa však zamýšľa nad tým, ako priniesť tieto exkluzivity, ktoré sú hardvérovo náročné, aj hráčom, ktorí majú stále starší Xbox One. Riešenie našli a je pomerne jednoduché – cloud.

Microsoft to oznámil na svojej oficiálnej stránke. V článku popisuje spôsob, akým by chceli exkluzivity priniesť aj hráčom, ktorých hardvér nebude stačiť na to, aby hru spustili priamo. Niektoré z exkluzívnych hier totiž vyžadujú oveľa väčší výkon, aký momentálne ponúka iba Series X. Inými slovami, konzola Xbox One by tieto hry nezvládla. Hráči sa tak môžu cítiť ukrátení, no nemusia. Microsoft im chce hry priniesť pomocou streamovanie cez cloud, do ktorého teraz investuje vo veľkom.

Ako príklad uviedli hru Microsoft Flight Simulator. Medzi ďalšie hry, ktoré vychádzajú primárne pre Xbox Series X, ale budú cez cloud hrateľné aj na Xbox One sú Redfall od štúdia Arkane, Starfield of Bethesdy alebo Stalker 2 v podaní GSC Game World. Microsoft tvrdí, že tieto hry budú podporovať rozlíšenie 4K a vysoký počet snímkov za sekundu. Nebude chýbať ray-tracing, ktorý súčasné konzoly zvládajú. Aby zabezpečili, že autori zasiahnu čo najväčší počet hráčov, prinesú tieto exkluzivity aj na konzoly Xbox One.

To by tiež znamenalo, že majitelia Xbox One sa nemusia až tak ponáhľať s kúpou nového Series X, minimálne tí, ktorí majú dostatočné kvalitné pripojenie na internet. To je totiž základ kvalitného hrania na cloude. Je to zaujímavá obchodná stratégia od Microsoftu, keďže logicky by mali chcieť čo najviac ľudí nalákať na ich novú konzolu. Zo skúseností však vieme, že Microsoft v prípade herného biznisu nejde vždy podľa očakávaní a rád prekvapuje.