Microsoft predstavil Xbox Mini Fridge

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Mini Fridge sa na trh dostane v decembri
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

V nedeľu sa uskutočnila spoločná prezentácia spoločností Xbox a Bethesda. V rámci nej sme sa dozvedeli informácie o množstve hier, ale to najlepšie prišlo na koniec. Dočkali sme sa „odhalenia“ Xbox Mini Fridge. Áno, skutočne.

Microsoft si dokázal týmto spôsobom spraviť srandu sám zo seba. Video začalo úplne rovnako ako trailer, ktorým spoločnosť kedysi odhalil samotnú konzolu Xbox Series X. Abstraktné zábery doprevádzané gradujúcou hudbou, nasledoval zostrih vybraných xboxových hier a na záver sa ukázala hláška – „nový systém, ktorý necháva ostatných chladnými.“

V duchu paródie sa nesie aj zvyšok videa. Dozvedáme sa, že chladnička využíva chladiacu architektúru Velocity. Ide o rovnomenný I/O subsystém Xboxu. Nechýba ani vyhlásenie, že ide o najvýkonnejšiu minichladničku na trhu.

Microsoft týmto krokom vytrel zrak ľuďom, ktorí sa konzole vysmievali za jej hranatý tvar. Práve prirovnania k chladničke sa na sociálnych sieťach skloňovali najčastejšie.

Veľkú zásluhu na tom, že sa chladnička bude sériovo vyrábať, má aj marketingový manažér Microsoftu, Aaron Greenberg. Ten sľúbil minichladničku ako odmenu za podporu oficiálneho účtu Xboxu v Best of Tweets. Xbox vtedy túto súťaž vyhral.

Na záver len dodáme, že Xbox Mini Fridge, sa na trhu objaví pred Vianocami. Cenu sme sa však nedozvedeli. Je ale isté, že spoločnosť na nej určite zarobí.